Liepājas galerijā "Romas dārzs" būs skatāma laikmetīgās grafikas izstāde "Pēcgarša"

Galerijā "Romas dārzs", kas atrodas Zivju ielā 3, Liepājā, no šodienas būs skatāma laikmetīgās grafikas izstāde "Pēcgarša" par to, kāda būs pasaule pēc pandēmijas, aģentūru LETA informēja galerijas vadītāja Astra Dzērve.

Izstādē līdz 28.augustam būs skatāmi biedrības "Grafikas kamera" uzaicināto mākslinieku darbi. Izstādē piedalās Elīna Alka Rikmane, Kristīne Belte, Imants Krepics, Inese Lieckalniņa, Paulis Liepa, Ilze Lībiete, Justīne Lūce, Ieva Nagliņa, Anita Nikuļceva, Lāsma Pujāte, Ieva Saulīte un Kate Seržāne.

Izstādes autori ir dažādu paaudžu grafiķi, kas strādā gan klasiskajās, gan eksperimentālajās grafikas tehnikās, kā linogriezums, litogrāfija, sietspiede, kologrāfija, zīmējums un jauktas tehnikas.

Dzērve uzsvēra, ka mākslinieki savos radošajos darbos apzinātā vai intuitīvā līmenī reflektē uz pasaulē notiekošo gan sociālajā, gan ekonomiskajā, gan arī garīgajā sfērā. Patlaban sabiedrība pieredz ļoti emocionālus satricinājumus, kas skar ne tikai lielas un dažādas sociālās grupas, bet katru indivīdu personīgi.

Izstādes dalībnieku idejas, refleksijas, pārdomas, sajūtas un rīcība krīzes situācijā aktualizēta videointervijās ar māksliniekiem, kas ir būtisks papildinājums izstādes vizuālajam materiālam.

Izstādes kuratore un vizuālās identitātes autore ir Lāsma Pujāte. Videosižetu autors ir Arturs Hnikins.

Biedrība "Grafikas kamera" dibināta 1994.gadā, pārņemot un saglabājot Latvijas Mākslas fonda darbnīcu inventāru un tradīcijas. Tas ļauj māksliniekiem un citiem interesentiem turpināt strādāt grafikas tehnikās.

"Grafikas kamera" nodrošina grafikas tehnikas pieejamību, organizē izstādes, plenērus, konferences un meistarklases Latvijā un citur, kā arī uztur un regulāri papildina grafikas mākslas darbu kolekciju.

Pievieno komentāru

Liepājā