Liepājas ezerā šonedēļ pieķerti divi maluzvejnieki

Šonedēļ inspektori Liepājas ezerā pieķēruši divus maluzvejniekus ar tīkliem, kuru kopgarums ir gandrīz 200 metri, "Rietumu Radio" informēja Valsts Vides dienesta (VVD) Liepājas reģionālās pārvaldes vecākais inspektors Ģirts Liepiņš.

Kā informēja Liepiņš, maluzvejnieki pieķerti 27.augusta agrā rītā iepretim Liepājas Ezerkrasta dzīvojamajam rajonam brīdī, kad viņi atgriezušies no iepriekšējās dienas vakarā ievietoto tīklu pārbaudes. Aizturēšanā piedalījušies četri inspektori. Viens no maluzvejniekiem, kā pastāstīja Liepiņš, centies bēgt, mēģinot ar laivu atstumties no krasta, taču tas viņam nav izdevies.

Vairāk nekā desmit tīklos esošās zivis bijušas dzīvas un atlaistas atpakaļ ezerā. Abu maluzvejnieku - tēva un viņa audžudēla - aktivitātēm inspektori sākuši sekot 26.augusta vakarā. Kā atzina Liepiņš, inspektoriem jau iepriekš bijušas aizdomas par abu personu nelikumīgajām aktivitātēm Liepājas ezerā. Raidījuma "Ar makšķeri" filmēšanas komandas iepriekš ezerā izņemto 265 metrus garo tīklu Liepājas ezerā, visticamāk, ievietojuši jau pieminētie likumpārkāpēji.

Abiem maluzvejniekiem draud administratīvais sods 200 līdz 500 latu apmērā. Lietas izskatīšana plānota septembrī.

Kā atzina Liepiņš, VVD inspektoriem esot signāli arī par citām maluzvejnieku aktivitātēm Liepājas ezerā.

Šovasar VVD inspektori Liepājā un Kuldīgas pusē kopumā pieķēruši piecus maluzvejniekus, savukārt divi makšķernieki sodīti par makšķerēšanas noteikumu neievērošanu.

Jūnijā no VVD pārraudzībā esošajām ūdenskrātuvēm Liepājas, Kuldīgas un Saldus pusē izņemts 21 nelegāli ievietots tīkls, bet jūlijā 13 tīkli, 11 vēžu murdi un viens zivju murds.


Pievieno komentāru

Liepājā