Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas ezerā pabeigti pļaušanas darbi 45 hektāru platībā

Atbrīvojot 45,05 hektārus Liepājas ezera teritorijas no aizauguma, Liepājas ezerā noslēgušies pļaušanas darbi.

Darbu rezultātā izpļauts esošais laivu ceļš 100 metru platumā Liepājas administratīvās teritorijas robežās un atsevišķas ar niedrēm aizaugušas platības Liepājas ezera krastam piegulošajā ūdens daļā. Tāpat veikta izpļauto ūdensaugu izvākšana krastā un utilizēšana, informē Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Darbi tika īstenoti ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu projekta “Liepājas ezera eitrofikācijas samazināšanas pasākumu īstenošana” (reģ. Nr. 1-08/130/2018) ietvaros. Darbus veica SIA “AQUASTAR” par kopējo summu 31 561,58 EUR (ieskaitot PVN). No projekta izmaksām 85% sedza Latvijas vides aizsardzības fonds, 15% – pašvaldība.

Projekts īstenots ar mērķi veicināt Liepājas ezera dabas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu un aizsardzību, kā arī uzlabot ūdens apmaiņas režīmu, samazinot eitrofikācijas ietekmi, tajā pašā laikā sabalansējot rekreatīvo resursu izmantošanu ar dabas vērtību aizsardzību.

Pievieno komentāru

Liepājā