Liepājas ērģelnieks ieraksta pirmo kompaktdisku

Klajā laists Liepājas ērģelnieka Lotara Džeriņa pirmais kompaktisks “Toccata alla Fantasia”, kas tapis sadarbībā ar vokālo grupu “Putni” Antras Dreģes vadībā. Ieraksti veikti Liepājas Svētās Trīsvienība katedrālē un Rīgas Domā 2008. gadā.

L. Džeriņš ieskaņojis J. S. Baha, L. Belmāna, Š. M. Vidora, P. Dambja un A. Kalēja tokātas. Savukārt vokālās grupas “Putni” sniegumā ierakstīti “Kyrie” dziedājumi.

L. Džeriņš atzīst, ka diska tapšanas ideja radusies 2007. gada vasarā. Diska atvēršanas svētki notika VII Starptautiskā Liepājas ērģeļmūzikas festivāla laikā. Liepājas muzejā mūziķi teica paldies saviem atbalstītājiem.

Ērģelnieks neslēpa prieku un gandarījumu par paveikto, izteicot cerību, ka pēc laika tūkstoš eksemplāru tirāža būs jāpapildina. Klātesošie novēlēja sasniegt diska platīna tirāžu.

Kompaktdisku varēs iegādāties Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē un Rīgas Domā, kā arī Liepājas muzejā un Liepājas tūrisma informācijas centrā. Tā aptuvenā cena būs septiņi lati, informē producents Gundars Venens.

Pievieno komentāru

Liepājā