"Liepājas enerģija" varētu samazināt apkures tarifu par 1,9%

Siltumapgādes uzņēmums SIA "Liepājas enerģija" no oktobra plāno samazināt apkures tarifu, informēja uzņēmuma pārstāve Agija Tērauda.

Uzņēmums iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) izvērtēšanai jauno siltumenerģijas apgādes gala tarifu projektu, kas varētu stāties spēkā šī gada oktobrī. Tarifs ir atkarīgs no dabas gāzes cenas izmaiņām, bet pie pašreizējās gāzes cenas plānotais apkures tarifa samazinājums Liepājā būtu 1,9%.

Apkures tarifs Liepājā pēdējo četru gadu laikā ir samazinājies par 22%, un tas bijis iespējams, pateicoties vairākiem nozīmīgiem investīciju projektiem, kas realizēti kopš 2010.gada, tai skaitā piesaistot Eiropas Kohēzijas fonda līdzfinansējumu vairāk nekā 13 miljonu eiro apmērā. Savukārt pašlaik tarifu atkal iespējams pārskatīt, jo līdz šim īstenoto attīstības projektu realizācija kopumā vērtējama kā veiksmīga un tā devusi efektīvus rezultātus, skaidroja Tērauda.

Tarifa pārskatīšana lielā mērā bija iespējama, arī ieviešot kurināmā diversifikāciju, ko "Liepājas enerģija" aizsāka 2012.gadā, aizstājot dabas gāzi ar koksnes šķeldu, kas pašlaik uzņēmuma kurināmā bilancē ir jau 65%. Biomasas izmantošana ļauj mazināt atkarību no dabas gāzes cenu svārstībām, kā arī samazināt siltumenerģijas gala tarifu pie aktuālajām dabas gāzes cenām, skaidroja Tērauda. Arī nākotnē uzņēmums plāno paaugstināt saražotās zaļās siltumenerģijas apjomu, jo tā ir gan droša un videi draudzīga, gan ekonomiski izdevīga iedzīvotājiem, uzņēmumam un arī valstij.

Gala tarifu projekts ir pēdējā no trijām komponentēm, kas bija jāsagatavo un jāiesniedz SPRK, lai pārskatītu pašlaik spēkā esošo siltumenerģijas gala tarifu liepājniekiem. Gāzes koģenerācijas stacijas tarifs SPRK tika iesniegts 2014.gada oktobrī un apstiprināts šī gada aprīlī, savukārt biomasas koģenerācijas tarifs, kas iesniegts šī gada janvārī, joprojām tiek izskatīts. Siltumenerģijas apgādes gala tarifu "Liepājas enerģija" SPRK iesniegusi šomēnes.

Uzņēmums plāno, ka samazinātais siltumenerģijas gala tarifs varētu stāties spēkā 2015.gada oktobrī, bet precīzu jauno tarifu piemērošanas datumu noteiks SPRK, noslēdzoties iesniegtā projekta izvērtēšanai.

"Liepājas enerģijas" siltumapgādes tarifs jūnijā ir 57,94 eiro par megavatstundu, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN). Martā, aprīlī un maijā tarifs bija 58,74 eiro par megavatstundu bez PVN.

Pievieno komentāru

Liepājā