"Liepājas enerģija" nākamgad vēl plāno samazināt siltumenerģijas tarifu

Pēc siltuma ražošanas un piegādes uzņēmuma "Liepājas enerģija" jaunās biomasas ūdenssildāmo katlu katlumājas būvniecības pabeigšanas šogad ir plānots pārrēķināt uzņēmuma saražotās siltumenerģijas tarifu, "Rietumu Radio" apliecināja uzņēmuma valdes loceklis Andris Štāls, norādot, ka jaunais tarifs būs mazāks nekā esošais un tas, visticamāk, stāsies spēkā ne ātrāk kā 2014.gadā.

Tarifu plānots pārrēķināt, kad būs zināmas precīzas ar šķeldu kurināmās katlumājas ekspluatācijas izmaksas, kā arī šķeldas piegādes cenas. "Šā gada nogalē tarifs vēl nemainīsies, jo procedūra, lai to apstiprinātu, ir gara un prasa vismaz pusgadu," skaidroja Štāls. Viņš piebilda, ka uzņēmums centīsies rīkoties maksimāli ātri, taču jaunais tarifs, visticamāk, stāsies spēkā tikai 2014.gadā, un paredzēts, ka tas būs mazāks par šobrīd spēkā esošo tarifu.

Runājot par šķeldas cenām, Štāls atzina, ka uzņēmums neparedz būtisku šī kurināmā cenu pieaugumu, jo tā resursi ir pietiekami un arī piegādātāju netrūkstot. Precīzākas šķeldas cenas nākamajai apkures sezonai būšot zināmas maijā.

30 MW biomasas ūdenssildāmo katlu katlumājas būvniecība ir 2013.gada lielākais uzņēmuma projekts. Pašlaik turpinās jaunās stacijas pamatu betonēšana, bet pirmās iekārtas plānots uzstādīt jau šā gada martā.

Tas ir jau otrais siltumavots, ko "Liepājas enerģija" būvē ar ES Kohēzijas fonda atbalstu un kas siltumenerģijas ražošanā izmantos atjaunojamu un videi draudzīgu kurināmo.

Stacija ekspluatācijā jānodod līdz 2013.gada 1.novembrim.

Šogad siltuma ražošanas un piegādes uzņēmums "Liepājas enerģija" plāno 30% no visas siltumenenerģijas saražot, izmantojot vietējo kurināmo - šķeldu. Pagājušajā gadā, izmatojot šķeldu, saražoti tikai 6% siltumenerģijas.

Kā ziņots, Liepājā, neskatoties uz siltumenerģijas tarifa samazinājumu, pagājušā gada decembrī apkures rēķini pieauguši vidēji par 34% salīdzinājumā ar 2011.gada decembri. Tas saistīts gan ar zemo āra gaisa temperatūru, gan māju tehnisko stāvokli, aģentūrai LETA atzina SIA "Liepājas enerģija" valdes loceklis Andris Štāls.

Pievieno komentāru

Liepājā