"Liepājas enerģija" būvē slēgto šķeldas noliktavu

Līdzās topošajai SIA "Liepājas enerģija" biomasas katlumājai patlaban norit slēgtās šķeldas noliktavas būvniecība, kuras izmaksas ir 264 994 lati, aģentūru LETA informēja uzņēmumā SIA "Liepājas enerģija".

Šķeldas noliktavas būvniecība ir noslēdzošais posms Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projektā "Siltumavota rekonstrukcija Kaiju ielā 33, Liepājā". Uzņēmums 2012.gada septembrī izsludināja iepirkuma procedūru "Slēgtās šķeldas noliktavas būvniecība", kuras rezultātā celtniecība uzticēta SIA "UPTK", kas iesniedza saimnieciski izdevīgāko piedāvājumu. Slēgto šķeldas noliktavu plānots pabeigt jūnija beigās, un tās kopējās izmaksas ir 264 994 lati, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Nākamajā apkures sezonā nepieciešamie kurināmās šķeldas apjomi būs ievērojami lielāki, jo sāks darboties jaunā 30 megavatu biomasas katlumāja, kurā kā kurināmo arī izmantos šķeldu. Slēgtā noliktava nepieciešama stabilai un drošai ražošanai, tā ļaus uzglabāt šķeldu nepieciešamajā kvalitātē un daudzumā, kā arī veidot kurināmā uzkrājumus.

Lai šķeldas noliktavas celtniecība noritētu veiksmīgi, pirmajā posmā tika veikta projektēšana un sagatavošanas darbi, bet pēc tam sāka būvniecība. Topošās noliktavas platība ir 2012 kvadrātmetri, kas kopā ar atklāto laukumu ļaus uzglabāt līdz 18 000 kubikmetru šķeldas. Ar šādu krājumu ziemā pietiek līdz 10 dienām.

SIA "UPTK" uzņēmumam "Liepājas enerģija" veica būvlaukuma sagatavošanas darbus arī biokoģenerācijas stacijas celtniecībai un topošās biomasas katlumājas celtniecībai.

Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda projekts "Siltumavota rekonstrukcija Kaiju ielā 33, Liepājā" sastāv no vairākām komponentēm, no kurām lielākā ir biomasas katlumājas būvniecība, kuru pabeigt plānots šā gada oktobrī.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir aptuveni 8,1 miljons latu, no kuriem 50% ir ES līdzfinansējums. No ES struktūrfondiem SIA "Liepājas enerģija" kopumā četru gadu laikā ir piesaistījusi aptuveni 9,35 miljonus latu. Tas ir viens no lielākajiem atbalstiem, ko saņēmis kāds no Latvijas siltumapgādes uzņēmumiem.

SIA "Liepājas enerģija" ir dibināta 2005.gadā un nodarbojas ar siltumenerģijas ražošanu, sadali, pārvadi un realizāciju Liepājas pilsētā, kā arī ar elektroenerģijas ražošanu un realizāciju. Uzņēmuma akcionāri ir AS "Latvenergo" (51%), Liepājas pilsētas dome (39%) un SIA "Jaunā fabrika" (10%).

Pievieno komentāru

Liepājā