Liepājas dzimšanas dienas mēnesis būs pasākumiem spraigs

Martā mostas ne tikai Liepājas daba – arī Liepājas pasākumu kalendārs kļūst krāsaināks un visnotaļ tīkams dažādām gaumēm. Savā dzimšanas dienas mēnesī Liepājas pilsēta saviem pilsētniekiem sarūpējusi iespēju apmeklēt koncertus, apbalvošanas ceremoniju “Goda un Gada liepājnieks”, teātra izrādes, balli, izstādes un bērniem un jauniešiem organizētus pasākumus.

Pilsētas dzimšanas dienā jau tradicionāli norisināsies apbalvošanas ceremonija “Goda un Gada liepājnieks”, kurā tiek sumināti tie liepājnieki, kuri var lepoties ar pamanāmu, nozīmīgu un sabiedrībā novērtētu veikumu Liepājas labā 2015. gadā. “Goda un Gada liepājnieks” apbalvošanas ceremonija šogad norisināsies koncertzālē “Lielais dzintars” pulksten 18. Ar muzikāliem priekšnesumiem ceremonijā uzstāsies Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi Gunta Kolerta vadībā, Melngaiļskolas bigbends Jāņa Ivuškāna vadībā, diriģents un Goda liepājnieks 2014 Jēkabs Ozoliņš, solistes Ieva Dreimane un Dita Lūriņa, kā arī Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas audzēkņi. Ikviens interesents aicināts pievienoties un sumināt laureātus arī klātienē. Bezmaksas ielūgumus uz “Goda un Gada liepājnieks 2015” apbalvošanas ceremoniju koncertzāles “Lielais dzintars” kasē iespējams izņemt no 4.marta līdz 18.martam. Ielūgumu skaits ir ierobežots, informē LPPI "Kultūras pārvalde" attīstības projektu vadītāja Daira Bērtule.

Tostarp 18.martā pulksten 20 stāvlaukumā pie koncertzāles “Lielais dzintars” ikviens liepājnieks un Liepājas viesis aicināts atzīmēt Liepājas pilsētas 391.dzimšanas dienu kopā ar grupu “Tumsa”. Grupa “Tumsa” kopā ar apmeklētājiem izdziedās zelta repertuāru – dziesmas, kas 25 gadu laikā, kopš grupa dibināta, ir kļuvušas par „tautas dziesmām“, kuras zina un dzied katrs liepājnieks. Liepājas dzimšanas dienas kulminācijā (ap pulksten 21.20) klātesošie varēs vērot svētku uguņošanu.

Liepājas 391. dzimšanas dienas svinības turpināsies arī 19. martā. Atzīmējot pilsētas dzimšanas dienu, Liepājas Latviešu biedrības namā pulksten 20 notiks svētku balle "Daudz laimes, Liepāja!". Apmeklētājus ballē muzikāli izklaidēs Latvijā atpazīstamākais perkusionists Nils Īle un grupa „Afroambient”no Rīgas un muzikālā grupa “Tērvete”.

Arī Liepājas pilsētas kori, atzīmēs gan Liepājas 391. dzimšanas dienu, gan diriģenta Viļņa Kronberga 75 gadu jubileju, kopā pulcēdamies pavasara koncertā “Liepājas mūzikas stāsti”. Koncerts norisināsies Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē 20. martā pulksten 14. Skatītājiem koncerts tiks dāvināts bez ieejas maksas.

Savukārt, teātra cienītāji aicināti doties uz izrādi “Mūsu pilsētiņa”, kas 18. martā pulksten 19 un 31.martā pulksten 19 norisināsies Liepājas teātrī. Pie Torntona Vaildera lugas “Mūsu pilsētiņa” iestudējuma Liepājas teātra skatuvei strādāja režisore Gaļina Poliščuka, sadarbībā ar dramaturģi Rasu Bugavičuti, kura materiālu pielāgojusi, liekot akcentu uz Liepāju un tās iedzīvotājiem. Iestudējumā ik katrs varēs ieraudzīt vispārcilvēciskas un ikvienam saprotamas lietas – ikdienas situācijas, pirmo mīlestību, sāpes, slimību, pārdzīvojumus, nāvi.  Liepājnieki atpazīs savu pilsētu, pārējie to iepazīs no liepājnieku skatu punkta un putna lidojuma. Izrādes režisore Gaļina Poliščuka. Izrādē piedalās aktieri – Signe Ruicēna, Sandis  Pēcis, Anda Albuže, Edgars Pujāts, Viktors Ellers, Everita Pjata, Sigita Jevgļevska, Leons Leščinskis, Samira  Adgezalova, Armands Kaušelis, Karīna Tatarinova, Ilze Trukšāne, Ilze Jura, Pēteris Lapiņš.

Tie, kuri Liepājas dzimšanas dienas mēnesi vēlas aizvadīt sportiskā un raitā solī, aicināti pievienoties kādam no “Skrienam Liepājā!” koptreniņiem, kas norisinās katru otrdienu no pulksten 18.30  Jūrmalas ielas galā.

Savukārt, vecāki ar mazajiem ķipariem aicināti pievienoties Liepājas Bērnu un jaunatnes centram, kas šogad Liepājas dzimšanas dienu atzīmēs 18.martā pulksten 14 ar pasākumu skvēriņā pie Liepājas Universitātes, kur tiks gatavoti putnu būrīši darbnīcā “Katram Liepājas putnam savu māju”. Pasākumā notiks dažādas radošās darbnīcas “Jautrie vilciņi”, "Pavasara vēstneši”,  “Raibie tauriņi”, “Zaļo pirkstiņu darbnīca” un citas aktivitātes.  Mazie liepājnieki erudīcijas konkursā, kas notiks sadarbībā ar Liepājas Universitātes studentiem un IZI vides un veselības izglītības centru, varēs vairāk uzzināt par putniem, pavasara ziediem un augiem.

Tostarp Liepājas Skolēnu Dome sadarbībā ar Liepājas Bērnu un jaunatnes centru organizē pilsētas erudīcijas konkursu un orientēšanas sacensības “Es mīlu Tevi, Liepāja!”, piedaloties Liepājas pilsētas 10.-12.klašu erudītu komandām piecu cilvēki sastāvā. Erudītākie Liepājas jaunieši tiks noskaidroti 11.martā pulksten 15.30 Liepājas Jauniešu mājā.

Visa mēneša garumā Liepājā norisinās arī vairākas izstādes, kas veltītas Liepājas dzimšanas dienai.

1.martā, sākoties Liepājas dzimšanas dienas mēnesim, tirdzniecības centrā “Ostmala” tika atklāta izstāde “Liepājas balsis”, kurā kā mazie, tā lielie liepājnieki veltījuši savus zīmējumus Liepājai 391. dzimšanas dienā. Izstādē ikviens var pārliecināties par to, ka liepājnieki sadzird savu pilsētu visdažādākajos veidos. Izstādē skatāmi 194 zīmējumi no dažādām Liepājas skolām un bērnudārziem, kā arī indiviuāli darbi un pat kopdarbi, kuros vecāki radījuši neparastus un skaistus zīmējumus kopā ar savām atvasēm. Izstādi iespējams apmeklēt no 1. līdz 20. martam.

Savukārt, vērienīgu fotoizstādi “Liepājas iela Latvijas garumā” Liepājas muzejā no 9. marta līdz 17. aprīlim piedāvās fotostudijas FOTAST fotogrāfi, kuri pagājušajā gadā realizēto projektu šogad dāvinās liepājniekiem svētkos. Izstādē bez maksas būs apskatāma Liepājas iela 150 fotogrāfijās 15 dažādās Latvijas pilsētās – Aizputē, Dagdā, Daugavpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Kuldīgā, Ludzā, Madonā, Priekulē, Priežmalē, Preiļos, Rēzeknē, Rīgā, Skrundā un Ventspilī. Izstādes atklāšana 9. martā pulksten 17.

Pilsētas svētkus atzīmēs arī tautas lietišķās mākslas studija “Zītars”, izstādē eksponējot Liepājā jūras krastos iegūstamo dārgakmeni – dzintaru un no tā veidotās rotaslietas: saktas, kniepķenus, kaklarotas, auskarus un citas etnogrāfiskas rotaslietas. Dzintaru rotu izstāde “Saule. Jūra. Dzintars” bez maksas būs apskatāma no 9. marta līdz 30. aprīlim bibliotēkā “Libris”. Atklāšana 9. martā pulksten 15.

Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā Laumiņa 4.martā pulksten 13 norisināsies zīmēšanas konkurss, kas veltīts Liepājas dzimšanas dienai. Pēcāk darbi būs apskatāmi izstādē “Dzīve zem Liepājas liepām” Liepājas Olimpiskā centra 1.stāve foajē no 14.marta – 31.martam.

Plašāka informācija par šiem un citiem pasākumiem Liepājas dzimšanas dienas mēnesī pieejama Liepājas Kultūras pārvaldes mājas lapā www.liepajaskultura.lv un vienotajā Liepājas pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv.

Pievieno komentāru

Liepājā