Liepājas dzimšanas dienā suminās Goda un Gada liepājniekus

Liepājas pilsētas 393. dzimšanas dienā, 18. martā, koncertzālē ''Lielais dzintars'' notiks tradicionālā apbalvošanas ceremonija ''Goda un Gada liepājnieks'', kurā par īpaši spilgtiem un pamanāmiem veikumiem tiks sumināti 15 Gada liepājnieki un Goda liepājnieks.

Par Goda Liepājnieku Latvijas simtgades gadā izvirzīts Modris Zihmanis.

Modris Zihmanis – nacionālais partizāns, dzejnieks, rakstnieks un publicists – titulam ''Goda liepājnieks'' izvirzīts par nopelniem Latvijas brīvības un neatkarības ideālu nostiprināšanā sabiedrībā, kā arī devumu dzejā, prozā un publicistikā, atspoguļojot cilvēku un Tēvzemes mīlestību.

Modris Zihmanis ir mākslinieciski augstvērtīgas un idejiski nozīmīgas dzejas un prozas darbu un laikmeta liecību autors, viņam ir ievērojami nopelni Latvijas brīvības un valstiskuma uzturēšanā spēkā okupācijas gados.

Modris Zihmanis ir Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks, Liepājas 2007. gada Gada liepājnieks, saņēmis  Latvijas Valsts Aizsardzības fonda Goda zīmi ''Lāčplēsis'', Latvijas Republikas aizsardzības ministra apbalvojumu ''Atzinības Goda Zīme'', medaļu ''Zemessardzei 15 gadi'', Barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi, Aizsardzības ministrijas piešķirto Goda rakstu pateicībā par Tēvzemes mīlestību un ieguldījumu Latvijas neatkarības atgūšanā un Igaunijas Aizsardzības spēku komandiera brigādes ģenerāļa Riho Terrasa piemiņas balvu.

Titulu ''Goda liepājnieks'' piešķir vienu reizi, titulu ''Gada liepājnieks'' vienam cilvēkam var piešķirt arī vairākkārt.

14. februārī Liepājas apbalvojumu konsultatīvā padome izvērtēja liepājnieku iesniegtās Goda un Gada liepājnieku anketas un izraudzījās titula ''Gada liepājnieks'' TOP 15 – cilvēkus, kuru veikums vai notikums ar viņu līdzdalību 2017. gadā Liepājā bijis īpaši spilgts un pamanāms.

Galvenais vērtēšanas kritērijs bija tas, cik nozīmīgs, pamanāms un sabiedrības novērtēts bijis konkrētā kandidāta veikums pilsētas labā 2017. gadā.

Savukārt titula ''Populārākais gada liepājnieks 2017'' noskaidrošana bija uzticēta pašiem liepājniekiem – katrs varēja paust savas simpātijas, nobalsojot par savu favorītu.

Pasākuma ''Goda un Gada liepājnieks 2017'' režisors ir Herberts Laukšteins, savukārt muzikālo programmu veido Normunds Kalniņš. Pasākumā piedalīsies Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi un ritma grupa, uzstāsies dziedātājs Emīls Balceris un Liepājas teātra aktrise Agnese Jēkabsone, bet pasākumu vadīs dziedātāja Ance Krauze un aktieris, rakstnieks Ēriks Vilsons.

Pievieno komentāru

Liepājā