Liepājas domnieks: Valdības vēlme veicināt reģionu attīstību vērojama tikai vārdos

Valdības deklarētā vēlme veidot Latvijā policentriskumu un veicināt reģionu attīstību vērojama tikai vārdos, jo Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas dokumenti norāda uz lielākās naudas masa koncentrēšanos Rīgā, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

"Ir lietas, kas mūs neapmierina, un fondu sadale starp reģioniem ir netaisnīga," teica Ansiņš, norādot, ka arī īpaša atbalsta programma Latgalei ir nesaprotama. "Šīs lietas satrauc vairākas pašvaldības, un patlaban notiek viedokļu apmaiņa par radušos situāciju."

Ansiņš gan norādīja, ka neskatoties uz to, Liepājas pilsēta gatavo vairāku projektu tehnisko dokumentāciju, un, tiklīdz būs skaidra valdības politika par nākamo Eiropas fondu plānošanas periodu, tā būs gatava iesniegt jaunus projektus.

Kā ziņots, nākamajā septiņu gadu plānošanas periodā Latvijai no ES daudzgadu budžeta būs pieejami vairāk nekā 7,479 miljardi eiro jeb 5,26 miljardi latu.

Latvijai pieejamais Kohēzijas finansējums laika posmā no 2014. līdz 2020.gadam būs 4,765 miljardi eiro (3,35 miljardi latu). Tiešajiem maksājumiem minētajā laika posmā būs pieejams finansējums 1,717 miljardu eiro (1,21 miljarda latu) apmērā. Savukārt lauku attīstības veicināšanai Latvijai būs pieejami 969 miljoni eiro (681 miljons latu).

Pievieno komentāru

Liepājā