Liepājas dome vēl vērtē saņemto pieteikumu par leģionāru piemiņas gājiena rīkošanu 16. martā

Liepājas dome vēl izvērtē saņemto pieteikumu par latviešu leģionāru piemiņas gājiena rīkošanu Liepājā 16.martā, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Ģirne.

"Pieteikumu esam saņēmuši. Vērtējam tā atbilstību likuma prasībām un to, vai pieteiktais gājiens neradīs traucējumus transportam un gājējiem. Ja gājiena pieteicēji piecas dienas pirms plānotā pasākuma nebūs saņēmuši domes atteikumu, tad varēs uzskatīt, ka gājienu atļauts organizēt," skaidroja Ģirne.

Pagaidām šis ir vienīgais Liepājā pieteiktais leģionāru atceres pasākums 16.martā.

Pasākumu rīko trīs privātpersonas - Viktors Birze, Guntars Landmanis un Ernests Leimanis. Kā norādīja Birze, gājienu atbalsta un plāno tajā piedalīties gan nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) Liepājas nodaļas pārstāvji, gan Liepājā aktīvāko nacionālo biedrību, piemēram, "Nacionālais spēks", dalībnieki. Šādi gājieni Liepājā rīkoti no 2004.līdz 2006.gadam, un tagad pēc ilgāka pārtraukuma atkal nolemts rīkot gājienu saistībā ar to, ka šogad aprit 70 gadi kopš Otrā pasaules kara laikā tika izveidots Latviešu leģions, kas cīnījās pret okupācijas varu, skaidroja Birze.

Gājienu, nesot rokās Latvijas valsts karogus, plānots rīkot 16.martā no plkst.17 līdz 19. Pulcēšanās paredzēta Liepājā, Jāņa Čakstes laukumā, pēc tam gājiens virzīsies pa K.Valdemāra ielu un Klaipēdas ielu līdz piemiņas vietai latviešu leģionāriem Liepājas Centrālajos kapos.

Pievieno komentāru

Liepājā