Liepājas dome nolemj aizņemties gandrīz 270 000 eiro bērnudārza "Margrietiņa" atjaunošanai

Liepājas domes sēdē šodien atbalstīts lēmums ņemt Valsts kasē aizņēmumu 268 472 eiro apmērā bērnudārza "Margrietiņa" ēkas pirmā stāva atjaunošanai un teritorijas labiekārtošanai.

Šogad plānots aizņemties līdz 216 068 eiro, bet nākamgad izņemt atlikušo aizņēmuma summu līdz 52 404 eiro apmērā par Valsts kases noteiktajām aizdevumu likmēm. Kopējās kredīta izmaksas 13 gadu ilgā periodā plānotas 270 117 eiro apmērā, tajā skaitā procentu maksājumi veidos 1644 eiro, ja procentu likme saglabāsies 0,295% apmērā.

Renovācijas darbi bērnudārzā varētu sākties septembrī. Būvnieki no SIA "UPTK" tos plāno pabeigt trīs mēnešu laikā. Visiem bērnudārza "Margrietiņa" bērniem, kuru vecāki to vēlējās, uz laiku ir atrastas vietas citos mikrorajona bērnudārzos, bet 16 pirmsskolas grupiņas bērniem izveidota pagaidu mājvieta Liepājas 15.vidusskolā.

Kā skaidroja pašvaldībā, bērnudārza ēkas pirmajā stāvā starp sienām un griestiem sāka parādīties plaisas, tāpēc tika veikta ēkas tehniskā apsekošana un konstatēts, ka nepieciešams to atjaunot. Tika izstrādāts tehniskais projekts ēkas pilnai renovācijai un teritorijas labiekārtošanai. Darbu kopējās izmaksas tiek lēstas 1,5 miljonu eiro apmērā, un projektu paredzēts īstenot vairākās kārtās.

Pirmajā kārtā tiks veikta pirmā stāva kāpņu, grīdas un starpsienu demontāža un montāža, apkures sistēmas nomaiņa, ūdensvada, kanalizācijas cauruļu un iekārtu atjaunošana, elektroinstalācijas un gaismekļu demontāža un montāža, ugunsgrēka apziņošanas sistēmas atjaunošana, izmantojot esošos dūmu detektorus, un dažādi citi darbi. Šo darbu izmaksas saskaņā ar iepirkumu veido 268 472 eiro.

2010.gadā bērnudārzā "Margrietiņa" tika veikti darbi ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai, savukārt 2013.gadā veica nojumes remontu.

Pievieno komentāru

Liepājā