Liepājas dome nekad nav saņēmusi šaubīgus piedāvājumus aizņemties lielas naudas summas

Liepājas dome nekad nav saņēmusi šaubīgus piedāvājumus aizņemties lielas naudas summas, kāds tika izteikts Lielvārdei, aģentūru LETA informēja Liepājas domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs, atsaucoties uz Liepājas domes Finanšu pārvaldes sniegto informāciju.

"Liepājai nav bijuši tamlīdzīgi piedāvājumi," uzsvēra Rjabcevs. Gadījumos, kad Liepājas pašvaldībai nepieciešams aizņēmums, tas tiek lūgts Valsts kasē, un pašvaldību pilnībā apmierina līdzšinējā sadarbība ar Valsts kasi - gan no izdevīgo aizņēmuma nosacījumu viedokļa, gan tādēļ, ka nav birokrātisku šķēršļu, skaidroja Rjabcevs.

Normatīvi paredz, ka pašvaldības var aizņemties 20% apmērā no gadskārtējā budžeta ieņēmumiem. "Arī aizņemoties lielajiem projektiem, šajos rāmjos mēs ar rezervi vienmēr esam turējušies," norādīja Rjabcevs.

Savukārt, kā aģentūrai LETA pavēstīja Valkas mērs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija), līdzīgus piedāvājumus, kāds tika izteikts Lielvārdei, par lielas naudas summas aizdevumu, ir saņēmusi lielākā daļa Latvijas pašvaldību.

"Līdzīgus piedāvājumus no šādām kompānijām Lihtenšteinā, Šveicē, es domāju, ir saņēmusi lielākā daļa pašvaldību. Ir pasaulē valstis un pašvaldības, kuras līdzīgas shēmas izmanto. Balstoties uz vekseli, izmantojot multiplikatora efektu, ir iespējams iegūt lielākus līdzekļus rīcībai. Pieļauju, ka Lielvārdes bijušajam mēram Jānim Āboliņam līdzīgi piemēri tika parādīti un tādēļ viņš kaut ko tādu ir parakstījis. Skaidrs, ka to noslēpt nekādā veidā nevarēja, jo viņš pats devās uz Valsts kasi," ir pārliecināts Krauklis.

LETA jau ziņoja, ka vakar saistībā ar Āboliņa rīcību, parakstot 200 miljonu eiro vērtu vekseli kompānijai "Riverside HK Ltd.", Lielvārdes novada dome anulēja viņam paraksta tiesības, lai viņš nespētu veikt vēl kādas manipulācijas kredītiestādēs, aģentūru LETA informēja domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Vita Volonte (RA).

Pievieno komentāru

Liepājā