Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi iegūst "Grand Prix"

Šī gada 17.aprīlī starptautiskajā jauno dizaineru konkursā "HABITUS BALTIJA 2015", kas norisinajās Rīgā, 10 valstu un 44 tērpu kolekciju sīvajā konkurencē stingrā žūrija Grand Prix piešķīra Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas Apģērbu dizaina izglītības programmas 4.kursa audzēknei Lienei Petrovicai un 2014. gada skolas absolventam Kimam Jevdasjevam.

Starptautiskais jauno modes mākslinieku konkurss „Habitus Baltija 2015” vienuviet pulcēja jaunos modes māksliniekus, jau atzītus dizainerus, nozares profesionāļus un augstskolu pārstāvjus no Eiropas. Tā mērķis ir atklāt jaunus talantus, veicināt zināšanu un pieredzes apmaiņu un būt par nozīmīgu atspēriena punktu dizaineru profesionālajai izaugsmei. Šogad jauno modes mākslinieku konkursā piedalījās 40 dizaineri no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas, Horvātijas un Turcijas.

No sešām godalgotām vietām divas tika piešķirtas Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņiem, kuriem mācību iestāde nodrošināja visu nepieciešamo atbalstu. Stingrā un objektīvā žūrija lēma, ka  apmaksātas viena gada studijas Starptautiskajā kostīmu un modes dizaina skolā Varšavā ‘’Modes dizaina’’ programmā saņems Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas studenti Liene Petrovica un Kims Jevdasjevs. LR Kultūras ministre Dace Melnbārde uzvarētājiem pasniedza ‘’Habitus Baltija 2015’’ statueti.

Tieši Polijas skolu žūrija atzina labāko 14 mācību iestāžu konkurencē. Par labākās skolas titulu šogad sacentīsies Latvijas Mākslas akadēmija, Rīgas Tehniskā universitāte, Viļņas Mākslas akadēmija, Viļņas Mākslas akadēmijas Telšu fakultāte, Lietišķo zinātņu augstskola «Vilniaus Kolegija» (Lietuva), Tallinas Mākslas akadēmija, Tallinas Lietišķo zinātņu universitāte (Igaunija), Zagrebas universitāte (Horvātija), Krakovas Mākslas un modes dizaina skola (Polija), Lietišķo zinātņu augstskola «Novia» (Somija), Ivanovas Valsts tekstila akadēmija, Maskavas Valsts reģionālā universitāte (Krievija) un citas.

Kā atzīst Liepājas Dizaina un makslas vidusskolas Apģērbu dizaina izglītības programmas vadītājs Normunds Vamzis, „papildināt savas profesionālās zināšanas un prasmes starptautiski atzītā Eiropas skolā ir fantastiska iespēja mūsu jaunajiem talantiem. Protams, pie šādiem saniegumiem var tikt, darbojoties saliedētā komandā. Kopā ar Apģērbu dizaina izglītības programmas pedagoģi Maritu Viļumsoni sakām paldies par sadarbību ilggadējiem partneriem - Tatjanai Jaremčukai un biedrībai „Liepājas modes un mākslas studija” modelēm, SIA „Sportland”, t/c „Kurzeme” , Liepājas Dizaina un makslas vidusskolas Vizualā tēla stilistu izglītības programmas pedagoģei Gunai Stikānei un audzēknēm Juditai Strielai, Ivonnai Dambrehtei, Martai Rogai ,Kristai Sproģei.

Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola regulāri cenšas atbalstīt un virzīt jaunos talantus ārpusskolas radošām aktivitātēm, tādējādi apliecinot skolas izglītības programmu kvalitāti un konkurētspēju. http://www.ldmv.edu.lv

Links uz video: https://www.youtube.com/watch?v=-_JQZLV2v1I

Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola

Pievieno komentāru

Liepājā