Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola realizēs starptautisku eko dizaina projektu

No 2015. gada 11. līdz 17. janvārim Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi no Apģērba dizaina izglītības programmas Tamila Konaševska, Jelizaveta Fomina, Nadīna Anija Poga, Agate Ķīvīte, Ieva Kuduma, no Vizuālā tēla stilistu izglītības programmas Judita Striela un administrācijas pārstāvji direktore Smaida Rubeze, direktores vietniece izglītības darbā Ieva Leismane, direktores vietniece metodiskajā darbā Andra Zvirbule, pedagoģe, karjeras konsultante Iveta Eniņa piedalījās ES „Erasmus+” programmas skolu stratēģiskās partnerības projektā "Recycle, Reuse, Remind" (3R)– "Pārstrādā, izmanto atkārtoti, atgādini" pirmās aktivitātes vizītē Turcijā, Mudanjas profesionālajā skolā.

Projekta ietvaros tiks izveidots simulatīvs uzņēmums, tiks izstrādāts uzņēmuma logo, brends, e-grāmata. Uzņēmums attīstīs eko konceptu. Projekta moto: „Zaļais ir jaunais melnais”, kas iezīmē ekoloģisko tendenču ienākšanu modes pasaulē.

Projekta galvenie mērķi:

1)    Izveidot sadarbību starp skolām un konkrētā reģiona tekstila/ apģērba uzņēmumiem, lai veidotu skolu jauniešos uzņēmējdarbības kultūru.
2)    Eko-modes kolekcijas plānošana un izveidošana, izmantojot otrreizējos materiālus.
3)    Stimulēt kreativitāti, izmantojot inovatīvas tehnoloģijas un uzņēmējdarbības pieeju jaunā eko-modē, veidot izpratni par brenda veidošanu un mārketingu.

3R projekta ietvaros izveidotā kolekcija un aksesuāri būs videi draudzīgi, ētiski, saistīti ar konkrēto reģionu. Lai veiksmīgāk integrētu projektu skolas mācību darbā, Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola ir izvirzījusi vienotu virstēmu visām izglītības programmām.
   
2015. gadā aktivitātes norisināsies Portugālē un Latvijā, 2016. gadā - Somijā un Itālijā. Projekts noslēgsies ar kopīgu partnerskolu audzēkņu darbu izstādi un modes šovu Itālijā.

Projekta vadītāja:
Sanda-Liepa Vjakse

Pievieno komentāru

Liepājā