Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola izgatavojusi Latvijas prezidentūras suvenīrus

Februārī Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola, atsaucoties LR Kultūras ministrijas lūgumam, izgatavoja 630 koka piespraudes, kas martā radošās nedēļas „Radi!” laikā tiek dāvinātas augsta līmeņa ekspertiem dažādās konferencēs.

Ar zīmola „NicePlace” dizaineres Zanes Ernštreites iesaisti ir radīts dizaina koncepts piespraudei, kuru realizēja Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi un pasniedzēji. Tās ir koka piespraudes  0,5 cm biezā koka ripā, ar dabisku mizu apkārt, kurā tika izurbti caurumi pēc izveidotā šablona, un tajos izšūta senlatviešu zīme – Saules zīme vai Austras koks. Ar šo suvenīru LR Kultūras ministrija vēlas arī pavēstīt par Latvijas jauniešu potenciālu radošo industriju attīstībā un seno latvisko tradīciju aktualizēšanu mūsdienās.

„LR Kultūras ministrija, kas organizē šo kampaņu, mūs uzrunājusi kā uzticamu partneri, kuram var deliģēt  šāda suvenīra izgatavošanu. Mūsu skolai tā ir laba atpazīstamība, jo ir radīts arī reklāmas video. Paveiktais darbs ir mūsu spēju apliecināšanas process un mums ir pamats justies gandarītiem  par paveikto. Ne katra skola ir tik fleksibla, lai spētu mācību procesā integrēt šādu piedāvājumu”, uzsver Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas direktore Smaida Rubeze.

Pie koka piespraužu izgatavošanas strādāja Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas Metāla izstrādājumu dizaina, Koka izstrādājumu dizaina un Ādas izstrādājumu dizaina izglītības programmu audzēkņi un pasniedzēji. Bija nepieciešams sagriezt un ietonēt koka pamatnes, izurbt caurumus atbilstoši šablonam, izšūt rakstus, sagatavot brošas aizmuguri un izveidot aizdari.

Šobrīd liela daļa piespraudes jau uzdāvinātas, tomēr gaidāmas vēl aktivitātes, kurās pie pastkartes veida pamatnes piestiprinātās piespraudes kopā ar nelielu senlatviešu zīmes aprakstu, kā arī atsauci uz autoriem, tiks dāvinātas jaunajiem īpašniekiem.

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=3SURqXaBW9o

Pievieno komentāru

Liepājā