"Liepājas cukurfabrika", atbrīvojot darbiniekus, izmaksājusi likumdošanā paredzētās kompensācijas 3

AS "Liepājas cukurfabrika", cukura ražošanas restrukturizācijas dēļ atbrīvojot darbiniekus, izmaksāja atbrīvošanas kompensācijas, kas netika apliktas ar nodokļiem, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma direktore Valija Zabe.

Pēc tam, kad jau bijis apstiprināts "Liepājas cukurfabrikas" restrukturizācijas plāns, Ministru kabinets 2007.gada 20.martā pieņēma noteikumus, kuros noteica, ka cukura nozares restrukturizācijas izmaksas darbiniekiem būs kompensācijas un tās ar nodokli netiek apliktas.

Pamatojoties uz šiem noteikumiem, "Liepājas cukurfabrika" darbiniekiem izmaksāja kompensācijas, nemaksājot ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Uzņēmums tika atbrīvots no pienākuma maksāt darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas no šīm kompensācijām. Šī iemesla dēļ atbrīvotajiem darbiniekiem liegtas valsts sociālās garantijas.

"Mēs bijušajiem darbiniekiem izmaksājām visu naudu, ko paredzēja restrukturizācijas plāns, Latvijas darba likumdošana un Ministru kabineta noteikumi. Mūsu uzņēmumu pārbaudīja Valsts darba inspekcija un nekādus pārkāpumus nekonstatēja. Patlaban situāciju vairs nav iespējams mainīt," skaidroja Zabe.

Jau ziņots, ka 2007.gada marta beigās Lauku atbalsta dienests (LAD) parakstīja līgumu ar "Liepājas cukurfabriku" par Eiropas Savienības (ES) restrukturizācijas atbalsta saņemšanu, kas nozīmē, ka cukurfabrika var sākt restrukturizācijas plānu likvidēšanu.

Cukurfabrika izvēlējās pilnīgu restrukturizāciju, kas nozīmē rūpnīcas likvidāciju un iekārtu demontāžu. Liepājā nojauks aptuveni 40 būves, atbrīvojot teritoriju 32 hektāru platībā.

Cukurfabriku restrukturizācijas plāni paredz, ka tiks nojauktas visas rūpnīcu funkciju veikšanai paredzētās būves. JCF ir 69 būves, bet LCF - aptuveni 40 būves.

Plānots, ka LCF restrukturizāciju pabeigs 2,5 gadu laikā, bet JCF - trīs gadu laikā. Jelgavā atbrīvosies teritorija 40 hektāru platībā, bet Liepājā - 32 hektāru platībā.

Patlaban uzņēmumā darbu vēl turpina aptuveni 80 cilvēki. Kopš 2007.gada marta atbrīvoti vairāk nekā 140 uzņēmuma darbinieki.

Cukurfabrikas direktore informēja, ka Liepājā ražotā un fasētā cukura pietiks vēl visai vasarai. Viņa norādīja, ka patlaban fabrikas noliktavās vēl ir vairāk nekā 2000 tonnu labas kvalitātes cukura un, ņemot vērā pieprasījumu, cukura pietiks, visticamāk, līdz pat septembrim.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Zvaigzne

Lai miljonāre Zabe pastāsta, kā patiesībā izturas pret saviem padotajiem.

pirms 12 gadiem, 2008.06.27 00:03

Andris

Vajadzētu piedomāt par žurnālistu pakalpojumiem. Kvalitāte atbaidoša.

pirms 12 gadiem, 2008.06.26 23:18

trumturum

baisi savervelēts teksts. žēl, ka nav žurnālistu, kas to visu daudzmaz sakārtotu, lai var saprast, kas par lietu. a kas noticis? kādam par maz iedevuši un tas aizskrējis sūdzēties? par ko Zabe taisnojas? līdz kompensācijām taču nodokli maksāja, garantijas bija vai ne? un grib superpabalstu arī vēl no kompensācijas naudām? neko nesaprotu...

pirms 12 gadiem, 2008.06.26 21:56

Liepājā