Liepājas centrā rekonstruētas divas ēkas 2

Nekustamo īpašumu projektu attīstītājs SIA „MIG Holdings” šogad jūlijā nodevis ekspluatācijā 2 rekonstruētas ēkas Liepājas centrā – Tirgoņu ielā 25 un Fr. Brīvzemnieka ielā 52, vēstī uzņēmuma sabiedrisko attiecību birojs.

Tirgoņu ielas 25 pirmajos divos stāvos iekārtotas plašas tirdzniecības telpas, kur būs iespējams izvietot trīs veikalus. Ēkas trešajā stāvā atradīsies biroji. Pašlaik notiek sarunas ar potenciālajiem nomniekiem, informē ēkas īpašnieki.

No trīs galvenajām ielām redzamajai eklektikas stilam raksturīgajai ēkas fasādei pagarināti logi, veidojot tirdzniecības telpām raksturīgas vitrīnas. Stūra ieeja risināta sākotnējā 19. gadsimta beigās paredzētajā veidolā.

Pabeigta arī pirms pusotra gada uzsāktā ielas un sētas mājas rekonstrukcija Fr. Brīvzemnieka ielā 52, īstenojot par prioritāti izvirzīto autentiskuma saglabāšanu. Turpinot Liepājas vecās pagalmu apbūves tradīcijas, atjaunots sākotnēji nojaukšanai paredzētais sētas koka namiņš.

Īpašnieku lēmums sētas mājas saglabāšanai sevi jau attaisnojis – tā tika izvirzīta Kultūras mantojuma Gada balvai 2007 nominācijā „Izglābtā koka ēka”. Ielas mājai rekonstrukcijas gaitā palielināts apjoms – lai radītu harmoniju ar vēsturisko fasādi, ēkai izbūvētas divas analogas verandas.

Maksimāli saglabātas arī ēkas interjera vēsturiski vērtīgās detaļas – rekonstruētas centrālās ieejas koka durvis, kāpnes ar koka margām, eklektikas stila podiņu krāsns.

Abu projektu autors ir arhitekts Agris Padēlis – Līns, kas veidoja arī pagājušogad tapušo Tirgoņu ielas jauno veidolu. Būvniecības ģenerāluzņēmējs SIA Remonts K.

Kopējās investīcijas Tirgoņu ielā 25 sastāda 755 tūkstošus latu, Fr. Brīvzemnieka ielā 52 – 645 tūkstošus latu.

Pēc nodošanas ekspluatācijā ar ēku iznomāšanu un apsaimniekošanu nodarbojas SIA „MIG Holdings” meitas uzņēmums SIA Nekustamie īpašumi „Māja”, kas ir specializēts namu apsaimniekošanas uzņēmums ar lielu pieredzi šajā jomā – pašreiz šis uzņēmums apsaimnieko vairāk nekā 50 nekustamo īpašumu.

SIA „MIG Holdings” ir holdingkompānija, kas nodarbojas ar nekustamo īpašumu attīstības projektiem, kā arī ar ilgtermiņa finanšu investīcijām dažādu uzņēmumu kapitālā.

SIA MIG Holdings pilda nekustamo īpašumu portfeļa un 16 saistīto uzņēmumu kapitāla daļu turētāja funkcijas, koordinē jaunu projektu attīstību, kā arī pārrauga savas kapitāla daļas saistītajos uzņēmumos.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

trumturum

"lai radītu harmoniju ar vēsturisko fasādi, ēkai izbūvētas divas analogas verandas." ha ha!!!!! vēsturiska fasāde pati par sevi ir harmoniska. būtu godīgi pateikuši - lai palielinātu būvapjomu un īres kvadrātmetrus.
Slikti neizskatās, bet vajag lietas saukt īstajos vārdos (izbūvētas verandas, kas harmonizē ar vēsturisko fasādi, piemēram). :))

pirms 12 gadiem, 2008.08.12 13:57

Liepājā