Liepājas Biznesa centrā darbu sāks divi jauni metālapstrādes uzņēmumi

Industriālā parka "Liepājas Biznesa centrs" (LBC) jaunizbūvētajās ražošanas ēkās darbu sāks divi jauni metālapstrādes uzņēmumi, bet vēl divi no LBC uzņēmumiem savu darbību paplašinās, aģentūrai LETA pastāstīja LBC prokūrists Livars Vangovskis.

Kā stāsta Vangovskis, 12 300 kvadrātmetru lielajās trīs jaunajās ražošanas ēkās pašlaik notiek pēdējie sagatavošanas darbi, pēc kuru beigšanas 70% ražošanas telpu aizņems SIA "Expedit Baltic" un SIA "Swedan Partners", bet darbību attīstīs Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) uzņēmumi "Caljan Rite-Hite Latvia" un "Jensen Metal".

"Tuvākajā laikā uzņēmumi plāno izveidot 30 jaunas darbvietas," piebilst Vangovskis.

Liepājas Biznesa centra pirmsākumi saistās ar Liepājas SEZ uzņēmumu - dāņu kapitāla kompāniju "Pumac Liepāja", kas 2001.gadā pirmā sāka ražošanu bijušā gaļas kombināta teritorijā, īrējot 4000 kvadrātmetru platību.

Vēlāk uzņēmums kļuva par visa bijušā gaļas kombināta teritorijas īpašnieku. Tā kā kompānijai šī teritorija bija par lielu, radās doma piesaistīt citus skandināvu uzņēmumus uzņēmējdarbības veikšanai Latvijā. Patlaban Liepājas biznesa centrs apsaimnieko vairāk nekā 12,5 hektārus plašu teritoriju. Centrā darbojas 12 uzņēmumi, kas pērn apgrozījuši 51 miljonu eiro, bet nodarbinājuši 718 cilvēkus.

Pievieno komentāru

Liepājā