Liepājas bērnudārzus aicina pieteikties jaunajai Cūkmena programmai

Jau otro reizi AS ''Latvijas valsts meži'' kopā ar Cūkmenu izsludina pieteikšanos jaunā mācību gada bērnudārzu ekoprogrammai ''Cūkmena detektīvi''. Lai kļūtu par īstu detektīvu un Cūkmena sabiedroto, arī 2016./2017. mācību gadā ekoprogrammas ietvaros bērni apgūs četras galvenās tēmas: Meža netīrie noslēpumi, Cūkmenam pa pēdām, Mežs rotaļlietu kastē un Audzēsim skābekli. Visaktīvākos bērnudārzus mācību gada nogalē apciemos pats Cūkmens – populārais Latvijas dabas draugs.

Aizvadītajā gadā, Cūkmenam pa pēdām devās Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes Gulbītis mazie audzēkņi kopā ar savām audzinātājam, informēja projekta autori.

Liepājas pirmsskolas izglītības iestādes Gulbītis skolotāja Svetlana Sehnina aicina arī citus dārziņus pieteikties dalībai ekoprogrammā, lai apgūtu bērniem interesantās zināšanas un pretendētu uz Cūkmena viesošanos: “Aizvadītajā mācību gadā aktīvi sekojām pa pēdām Cūkmenam un visi kopā atklājām tīra meža noslēpumus. Bērniem un audzinātājām tā bija jauna un vērtīga pieredze. Programmas ietvaros devāmies uz Karostas mežu, kur pētījām kokus un norises dabā. Bērni atzinīgi novērtēja galda spēli Cūkmenam pa pēdām, jo varēja sajusties kā īsti detektīvi. Skoliņā kopā ar vecākiem stādījām priežu sēkliņas, liels bija pārsteigums, kad tās sāka dīgt, jo neviens nezināja, kā izskatās dīgstoša priede vai egle. Vislielāko prieku bērniem sagādāja Cūkmena viesošanās dārziņā, jo visa gada garumā aktīvi mācījāmies deju soļus, kurus atrādījām arī mūsu lielākajam dabas draugam - Cūkmenam.”

Lai pieteiktos pirmsskolas izglītības iestāžu ekoprogrammai ''Cūkmena detektīvi'', līdz 20. septembrim jāaizpilda pieteikuma anketa mājaslapā www.cukmens.lv. Pirmās 100 bērnudārzu grupiņas, kas pieteiksies programmai, saņems AS ''Latvijas valsts meži'' sarūpēto Slepeno maisu ar papildu mācību materiāliem. Bērnudārzi programmu varēs apgūt arī patstāvīgi, izmantojot Cūkmena mājaslapā pieejamos materiālus. Mācību gada nogalē 30 aktīvākos bērnudārzus apciemos pats Cūkmens.

Cūkmens stāsta par ekoprogrammas panākumiem pagājušajā mācību gadā, ko šogad dabas draugs plāno pat pārspēt: “Aizvadītajā mācību gadā ekoprogrammu Cūkmena detektīvi pabeidza teju 3000 bērnu no 135 grupiņām 90 Latvijas bērnudārzos. Mazie censoņi iemācījās, ka mežā atkritumiem nav vietas. Mežs, tāpat kā cilvēks, ir dzīvs organisms, kas prasa īpašu uzmanību un rūpes. Programmas laikā bērni sekoja man pa pēdām un atklāja, ka atrasties mežā ir dabiski. Iemācījās, ka koks ir mums visapkārt un tas ir dabai draudzīgs materiāls. Ar nepacietību gaidu jaunos pieteikumus!”

Ekoprogramma Cūkmena detektīvi paredzēta 5–7 gadus veciem bērniem. Tās pamatā ir četras tēmas, kurās ar rotaļu, dejas un dziesmas, pasaku, kā arī dažādu vizualizāciju palīdzību bērni veic noteiktus detektīvu soļus jeb uzdevumus, vērtējot labo un slikto mežā.  Katra tēma veidota, ievērojot principu – redzi, dzirdi, klausies, dari!, vienlaikus paredzot aktīvu bērnu iesaisti un līdzdarbošanos rotaļnodarbībās.

Pievieno komentāru

Liepājā