Liepājas autostāvietā pirmizrādi piedzīvos procesuālas laikmetīgās dejas izrāde "Drupas" 1

Horeogrāfe un dejotāja Kristīne Brīniņa sadarbībā ar Tallinas kvartālu Liepājā otrdien, 15.jūnija, vakarā un Rīgā sestdien, 19.jūnijā, piedāvās procesuālas laikmetīgās dejas pirmizrādi “Drupas”, informē Tallinas ielas kvartāla Saziņas līdzekļu un projektu koordinatore Paula Purniņa.

“Braucot pa Kurzemes apvidu, vēroju un dokumentēju pamestās ēkas, kas Latvijā lauku reģionos ir ļoti daudz. Tukšās mājas raisīja virkni asociāciju - kopdzīve līdz mūža beigām, sabrūkošas ģimenes, vardarbīgas attiecības, trūkums, ilgas, cerības, vientulība un patvērums. Kamēr daba pārņem ēku drupas, kaut kur citur tiek celtas jaunas mājas, pielāgojot tās cilvēka šķietamām vajadzībām. Graustu konstrukcijas un personīgais pārdzīvojums kļuva par inspirāciju izrādei “Drupas”,” stāsta Kristīne.

„Drupas” būs skaniska, ritmiska un fiziska izrāde, kuras kustību partitūru veidos dejotājas sadarbība ar 500 ķieģeļiem, apspēlējot cilvēka un vides dažādās attiecības. Darba iecere sasaucas ar Martina Haidegera filozofiskās esejas "Būvēšana, dzīvošana, domāšana" ideju, ka mājošana un rūpes par lietām ir tiešais ceļš, kurā realizējas cilvēka esamība. Kristīnes Brīniņas izpildījumā darbs iegūst sociālpolitisku un eksistenciālu nozīmi. To caurvij ilgas, ievainojamība un trauslums, kam tiek pretnostatīts spēks un apņemšanās, kas pakļauj ķermeni riskam. Kustības un objektu miejiedarbībā radītās skaņas papildina mūziķa  Maksima Šenteļeva analogo instrumentu muzikālā ainava.

15.jūnijā Liepājā, Pasta ielā 26 (autostāvvietā),  plkst. 21:30, izrāde bez maksas, to varēs apmeklēt cilvēki, kuri ir vakcinēti pret Covid-19 un ir pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas vai trīs nedēļas pēc saņemtas pirmās ražotāja AstraZeneca vakcīnas, kā arī tiem skatītājiem, kuri Covid-19 pārslimojuši pēdējā pusgada laikā. Apmeklētājiem ierodoties ir jāuzrāda Covid- 19 sertifikāts (www.covid19sertifikats.lv) un derīgs personu apliecinošs dokuments.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Nju pilnīgi

Ziniet, ja nav ko skatīties tad nav. Salietojusies cilvēki nesaprotami kustas,.. Jaaa māksla.

pirms mēneša, 2021.06.12 19:10

Liepājā