"Liepājas autobusu parks" zaudē Augstākajā tiesā; uzņēmums par autoostas izmantošanu citiem pārvadātājiem prasījis nesamērīgi augstu maksu

20. februārī Augstākā tiesa nolēma atstāt spēkā Konkurences padomes  2014. gadā pieņemto lēmumu un sodīt AS "Liepājas autobusu parks" par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Uzņēmumam valsts budžetā ir jāiemaksā tam piemērotais naudas sods – 129 369  eiro.

2014. gadā KP konstatēja, ka AS "Liepājas autobusu parks", kas vienlaikus ir gan Liepājas autoostas pārvaldnieks, gan sniedz sabiedriskā transporta pakalpojumus,  ir pārkāpis godīgas konkurences principus, saviem konkurentiem – citiem pasažieru pārvadātājiem – par autoostas pakalpojumu izmantošanu nepamatoti piemērojot ievērojami augstāku samaksu, skaidro Konkurences padome.

Konkurences padome secināja, ka AS "Liepājas autobusu parks" citiem pasažieru pārvadātājiem maksā par autoostas izmantošanu bija iekļāvusi nesamērīgi augstu peļņas procentu. Savukārt par savu autobusu iebraukšanu bija noteicis zemākas cenas vai arī maksu par autoostas pakalpojumiem nepiemēroja vispār. Izmaksas par savu autobusu iebraukšanu tika kompensētas uz citu pārvadātāju rēķina, kuri bija spiesti maksāt šo nesamērīgi paaugstināto cenu.

Līdz ar to AS "Liepājas autobusu parks" sev radīja būtiskas konkurences priekšrocības valsts organizētos iepirkumos – tā ne vien ierobežoja citu pārvadātāju konkurētspēju, bet arī neļāva iepirkumos uzvarēt tiem pārvadātājiem, kas izmaksu ziņā bija efektīvāki, tomēr bija spiesti maksāt vairāk par autoostas pakalpojumu izmantošanu.

Pievieno komentāru

Liepājā