"Liepājas Autobusu parka" šoferi cerībā uz uzņēmuma vadības attieksmes maiņu gatavi streikot. Kādas ir viņu prasības? 2

Kurzemes apgabaltiesa 6. jūnijā skata AS “Liepājas Autobusu parks” (LAP) autobusu šoferu un Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un transporta darbinieku arodbiedrības (LAKRS) streika pieteikuma likumību.

Autobusu šoferi vēlējās streikot jau 30. maijā, izpildot tikai 50 procentus reisu, taču līdz tiesas lēmumam tas ir atcelts. “Ja streiku atzīs par likumīgu, tad streikot varam kaut nākamajā darbdienā,” laikrakstam norādīja viens no autobusu šoferiem, kurš vēlējās palikt anonīms, bet izstāstīja situāciju uzņēmuma šoferu darba ikdienā.

LAP šoferis stāsta, ka uzņēmuma vadībai visbiežākā atbilde uz izvirzītajām prasībām ir: “Nav naudas!” vai “Mums nav, ko jums dot!” “Streika galvenais punkts ir darba samaksa, bet vēlamies saņemt arī normālu attieksmi, uzsākt cilvēcīgas sarunas, lai savstarpēji varētu izprast situāciju, kas notiek uzņēmumā, piemēram, par naudas plūsmu,” uzsver šoferis. Uzņēmuma vadība esot vairākas reizes atteikusi tikšanos ar darbiniekiem, lai sasāpējušos jautājumus risinātu sarunu veidā. “Pieteicām streiku. Tagad viņi tiesā iesnieguši prasību, lai tiesa nosaka streika pieteikuma likumību vai nelikumību,” skaidro darbinieks.

Plašāk lasiet "Kursas Laika" 6. jūnija numurā!

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Kad neviens no AP darbiniekiem neaizies uz darbu t

Šleseris un šķēle ar meitu nemainīs attieksmi jo viņiem patīk valsts dotācijas saņemt. Pluss pacels biļešu cenas vairojot ienākumus. Degviela ko lej autobusos nāk no krievijas pa lētuci.

pirms gada, 2019.06.06 16:22

DLigth

Kad AP šoferi iemācīsies pa šoseju braukt ātrāk par 60-70km/h , tad varēs maksāt lielāku algu!

pirms gada, 2019.06.06 22:02

Liepājā