Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas apkaimē svētkos pieķer piecus dzērājšoferus; Liepāja līdere ar neatbilstošu riepu protektoru

Kā pirms svētkiem sacīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, Valsts policijas uzdevums ir nodrošināt, lai svētku brīvdienas paietu mierīgi, tāpēc Ziemassvētku brīvdienās kā jau ierasts pastiprināti tiks uzraudzīta ceļu satiksme, īpaši pievēršot uzmanību tam, lai novērstu sēšanos pie stūres dzērumā, informē VP Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Profilaktiskie pasākumi notika visā Latvijā, to ietvaros tika pārbaudīta transportlīdzekļu atbilstība tehniskajām prasībās ziemas apstākļos, tāpat arī transportlīdzekļu vadītāju kontrole – vai nav sēdušies pie stūres alkohola reibumā, tāpat arī drošības jostu pārbaude un mobilo telefonu izmantošana.

Laika posmā no 21.decembra līdz 26.decembrim Kurzemē likumsargi veica alkohola pārbaudes 3134 transportlīdzekļu vadītājiem, no kuriem četri bija velosipēdu vadītāji. Liepājas pusē alkohola pārbaudes tika veiktas 720 transportlīdzekļu vadītājiem, no kuriem pieci atradās alkoholisko dzērienu ietekmē. Ventspils pusē alkohola pārbaudes tika veiktas 228 transportlīdzekļa vadītājiem, no kuriemtrīs atradās alkoholisko dzērienu ietekmē, Talsu pusē alkohola pārbaudes tika veiktas 422 transportlīdzekļu vadītājiem, no kuriem trīs atradās alkoholisko dzērienu ietekmē. Kuldīgas pusē alkohola pārbaudes tika veiktas 750 transportlīdzekļu vadītājiem, no kuriem četri atradās alkoholisko dzērienu ietekmē, savukārt Saldus pusē alkohola pārbaudes tika veiktas 1014 transportlīdzekļu vadātajiem, no kuriem četri atradās alkoholisko dzērienu ietekmē.

Tāpat Valsts policija pievērsa uzmanību riepu protektora dziļumam. Šo dienu laikā Kurzemē noformēti 33 protokoli par ziemas apstākļiem neatbilstošu protektoru dziļumu. Liepājā šādi pārkāpumi konstatēti 18, Ventspilī – 2, Talsos – 9, Kuldīgā – 1, bet Saldū – 3. Savukārt mobilo telefonu lietošana pie stūres Kurzemē konstatēta 8 gadījumos.

Diemžēl neiztikt bez citiem pārkāpumiem, kā, piemēram, atļautā braukšanas ātruma neievērošana, braukšana bez tiesībām, kā arī drošības jostu nelietošana. Kurzemes reģionā kopumā transportlīdzekļu vadītājiem ir noformēti 158 protokoli par šiem pārkāpumiem.
Latvijas likumdošana nosaka kādam ir jābūt minimālajam riepu protektora dziļumam, lai nodrošinātu ceļu satiksmes drošību. Nodilušas riepas ir bīstamas, tāpēc ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka minimālais pieļaujamais protektora dziļums vasaras riepām ir 1,6 mm, bet ziemas riepām – 4 mm. Par tāda transportlīdzekļa izmantošanu ceļu satiksmē, kuram ir nepietiekams normatīvajos aktos noteiktais riepu protektora dziļums vai ir riepu bojājums, kas apdraud satiksmes drošību, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 15 līdz 55 eiro, personai, kas atbildīga par transportlīdzekļa ekspluatāciju, - no 55 līdz 140 eiro, bet juridiskajai personai - no 70 līdz 700 eiro.

Pievieno komentāru

Liepājā