Liepājas 15.vidusskolas debatētāji izcīna braucienu uz Strasbūru visam skolas debašu klubam

Liepājas 15.vidusskolas debatētāji 20. septembī piedalījās konkursa "ES debates tiešsaistē" finālā. Konkursa pirmā kārtā norisinājās jau šī gada maijā, kad Eiropas Savienības mājas pārstāvji devās pie četriem vidusskolas debašu klubiem Kurzemē, Zemgalē, Latgalē un Vidzemē, lai tiešsaistē diskutētu par ES aktuāliem tematiem. Debates bija iespējams vērot tiešsaistē www.esmaja.lv. Diskusijās tika aktualizēts ES pilsoņa jēdziens, kādai nākotnē vajadzētu būt Eiropas Savienībai un kādas reformas ir nepieciešamas, lai uzlabotu pilsoņu ikdienas dzīvi.

Savukārt septembrī dalībnieki tika aicināsi uz Eiropas Savienības māju Rīgā, kur tika noskaidroti divi debašu klubi-konkursa finālisti, kuriem programmas "Euroscola" ietvaros, būs iespēja doties pieredzes apmaiņas braucienā uz Strasbūru. Liepājas 15.vidusskolas debašu komanda -Rihards Pēteris Ročāns, Emīls Dārziņš un Elvijs Lagzdiņš ieguva 2.vietu un braucienu uz Strasbūru 24 skolas debašu kluba biedriem. Finālā sacentās četru Latvijas skolu Talsu Valsts ģimnāzijas, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas, Krāslavas Valsts ģimnāzijas un Liepājas 15.vidusskolas debašu klubi. Finālā uzvarēja Krāslavas Valsts ģimnāzijas debašu komanda.

Temati par kuriem debatēja skolēni bija saistīti ar ES politiku un tie tika sagatavoti sadarbojoties ar nozares profesionāļiem. Konkursa mērķis bija veicināt jauniešu izpratni un zināšanas par ES pilsoņiem svarīgiem tematiem. Tā kā vieni no aktīvākajiem ES pilsoņiem un ES vērtību atbalstītājiem ir jaunieši, Eiropas Pilsoņu gada ietvaros tika rīkots konkurss "ES debates tiešsaistē", kurā tika aicināti piedalīties Latvijas vispārizglītojošo skolu debašu klubi. Konkurss tika rīkots sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas biroju. Fināla debates vērtēja eksperti- - Kārlis Šadurskis (Eiroparlamenta deputāts), Anna Gruzinska (Junior Achievement - Young Enterprise projektu koordinatore) un Ansis Bogustovs (žurnālists).

Fināla debates rezolūcija bija Eiropas Pilsoņu iniciatīva rosina, ka visā ES jāpāriet uz profesionālās izglītības sistēmu, lai jauniešu izglītība atbilstu darba tirgus vajadzībām, tādēļ Liepājas 15.vidusskolas debašu klubs saka lielu Liepājas Univrsitātes karjeras konsultantei Airu Klampei par atbalstu sagatavošanās procesā fināla debatēm, kā arī lielu Paldies Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldei par transporta nodrošināšanu ceļam uz ES māju.

Liepājas 15.vidusskolas debašu kluba vadītāja Maija Ročāne

Pievieno komentāru

Liepājā