Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepāja vērienīgi sagaidīs Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienu

Latvijas 100. dzimšanas diena Liepājā šogad tiks svinēta ļoti īpaši - stāstu par Latviju cauri laikiem varēs izbaudīt plašā koncertprogrammā ar Liepājas komponistu dziesmām, vietējo un Latvijā atzītāko mākslinieku un kolektīvu piedalīšanos, iespaidīgu scenogrāfiju, kurā satiksies trīs stihijas - zeme, gaiss un ūdens, kā arī krāšņu uguņošanu, kurai īpaši par godu mūziku komponējis Jānis Lūsēns.

Svētku koncerta programma veidota ļoti rūpīgi, vairāku mēnešu garumā un tās veidošanā piedalījās paši liepājnieki, balsojot par savām mīļākajām Liepājas komponistu dziesmām, lai tās dzirdētu 18. novembrī, pulksten 17.00 pie koncertzāles „Lielais dzintars”, vēstīts Liepājas domes mājaslapā.

Svētku apmeklētājus noteikti pārsteigs iespaidīgā scenogrāfija. Tā būs veidota trīs līmeņos, kuros īpaši scenogrāfiski elementi tiks savienoti ar skatuvi un koncertzāles “Lielais dzintars” terasi, veidojot trīs stihijas - ūdeni, zemi un gaisu. Īpaši veidotas video projekcijas izcels koncertzāli un liks tai iemirdzēties pavisam citās noskaņās.

Koncerta stāstu veidos tautasdziesmas un tautā mīlētu Liepājas autoru dažādos laikos radītās dziesmas. Īpašā svētku koncerta mākslinieciskais vadītājs ir Liepājas komponists Jānis Strazds un koncerta burvību palīdzēs radīt viesmākslinieki - Liepājas teātra aktrise Agnese Jēkabsone, dziedātājas Aija Vītoliņa, Dināra Rudāne, Kristīne Zaharova, mūziķi Andris Ērglis, Atis Ieviņš, Jānis Apeinis, Mārtiņš Ruskis un instrumentālā grupa “Pulsa efekts”.

Pavadošās grupas sastāvā piedalīsies Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Melngaiļskolas bigbends Jāņa Ivuškāna vadībā, Liepājas simfoniskā orķestra pūtēju grupas mūziķi un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “Laiks” diriģentes Ilzes Balodes vadībā.

Pasākuma noskaņu radīs un pasākumu vadīs Liepājas teātra aktieris Egons Dombrovskis. Kopumā aptuveni 80 Liepājas dejotāju izdejos Latvijas stāstu cauri laikiem, akcentējot nezūdošo Latvijas vērtību horeogrāfu Ievas Kemleres un Kristīnes Kārkliņas vadībā. Režiju un scenāriju simtgades koncertam veidos scenogrāfs Valdis Pavlovskis un režisore Maija Kalniņa.

Kā pasākuma atsevišķa daļa būs krāšņa svētku uguņošana, kurai par godu īpašu skaņdarbu radījis komponists Jānis Lūsēns.

Sakarā ar plašajām svinībām, Liepājā gaidāmi arī satiksmes ierobežojumi. Par tiem iedzīvotāji tiks informēti 13. novembrī.

Pievieno komentāru

Liepājā