Liepājā vējš norauj mājai jumtu, bojā automašīnas; Rudē sabojā braucošu autobusu 1

Trešdien, 24. oktobrī, pulksten 6:37 Liepājā, Jaunā ielā,  mājai vējš norāva jumtu, kas krītot  sabojāja automašīnām "SAAB"  un "Peugeot" virsbūves un vējstiklu.

Pulksten 7:15 Liepājā, Siļķu ielā, krītot kokam, tika sabojāta automašīnas "Renalt Megane" virsbūve un aizmugurējais stikls. Cietušo nav, informē Valsts policija.

Pulksten 9:09 Nīcas novada Rudē braucošam satiksmes autobusam uzkrita ar vēju nolauzts zars, bojājot autobusa priekšējo logu un sānlogu. Savukārt pulksten 11:05 Liepājā, Kuršu ielā, tika konstatēts, ka tirdzniecības kioskam atlauztas durvis.

Liepājas Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls stāstīja, ka spēcīgās vēja brāzmas šoreiz pilsētā nodarījušas dažādus postījumus. Apsekojot pilsētu, secināts, ka naktī pašvaldības piederošajos nekustamajos īpašumos kopumā izgāzti 11 koki, tāpat nolauzti koku zari, kas sakrituši uz ielas braucamās daļas un ietvēm, vēsta LETA.

Divās vietās pilsētā nodarīts postījums arī luksoforiem, pamatīgi postītas pagaidu ceļu satiksmes regulējošās zīmes pie būvobjektiem, kā arī apgāzti būvžogi pie ēkām, kurās notiek siltināšanas darbi. Vējš izmētājis arī vieglākos celtniecības materiālus, kas vajadzīgi ēku siltināšanai.

Štāls piebilda, ka vēja radītie postījumi pilsētā jau tiek novērsti.

Jau ziņots, ka šonakt ar ciklona rietumu malu pūta spēcīgs ziemelis, tā ātrums brāzmās Liepājas ostā sasniedza 28 metrus sekundē (m/s), savukārt Pāvilostas un Ventspils novērojumu stacijā reģistrētas vēja brāzmas līdz 24 m/s.

Stiprais vējš skar tikai šauru joslu Kurzemes rietumos. Pat Liepājas lidostā, kas atrodas dažus kilometrus no jūras, vēja brāzmu spēks nav pārsniedzis 20 m/s.

Dienas gaitā vējš kļūs nedaudz lēnāks, tā pilnīga norimšana gaidāma naktī uz ceturtdienu, prognozē sinoptiķi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

LapsaE

Tas nav vienkārši jumts. Tas ir JAUNS jumts! Izsaku līdzjūtību īpašniekam!

pirms 3 gadiem, 2018.10.24 19:05

Liepājā