Liepājā veiksmīgi noslēgušās koka mašīnu un buru laivu sacensības

Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienībā “Laumiņa” šā gada 15.aprīlī notika koka mašīnu skriešanas un buru laivu pūšanas sacensības, kurās piedalījās skolēni no 2. līdz 9. klasei. Koka auto modeļu skriešanas sacensībās 1. vietu ieguva  Jānis Brūveris no Talsu Bērnu un jauniešu centra (Talsu BJC), savukārt buru laivu pūšanas sacensībās 1. vietu ieguva Aleksandrs Averčenkovs no Liepājas 7. vidusskolas, informē Liepājas BJC jauno žurnālistu pulciņa dalībnieks Niklāvs Zahars.

Koka auto modeļu skriešanas sacensībās 2. vietu ieguva Viesturs Biģelis no Liepājas speciālās internātpamatskolas, bet 3. vietu ieguva Nikolass Mūrnieks no Talsu 2.vidusskolas. Balvu par mašīnas labāko dizainu saņēma Kristaps Liepa no Talsu 2.vidusskolas, Karlīna Kalna no J.Čakstes Liepājas 10.vidusskolas un Ingus Kalniņš no Liepājas Speciālās internātpamatskolas.
 
Buru laivu pūšanas sacensībās 1. vietu ieguva Aleksandrs Averčenkovs, 2.vietu ieguva Vilens Šepelevs, un 3.vietu ieguva Daniels Vlasovs. Godalgoto vietu ieguvēji ir skolēni no Liepājas 7. vidusskolas, skolotāja Mihaila Konareva audzēkņi .
 
Konkursa mērķis bija popularizēt skolēnu tehnisko jaunradi, attīstīt bērnu un jauniešu vispārējās tehniskās zināšanas un  profesionāli novērtēt dalībnieku prasmes un iemaņas. Konkursa dalībnieku uzdevums bija precīzi (pēc svara, platuma, garuma) izgatavot koka mašīnas un buru laivas. Izmantojot tikai Zemes gravitācijas spēku kā enerģijas avotu, mašīnas tika ripinātas pa slīpu dēli, un par uzvarētāju kļuva dalībnieks, kura auto visātrāk sasniedza aptuveni 12 metru garās trases finišu. Buru laivu pūšanā tika izmantots dalībnieku plaušu spēks, un laivas tika pūstas pa 3 metrus garām, ar ūdeni piepildītām trasēm, laiks tika fiksēts ar hronometru.

Sacensībās piedalījās Talsu BJC, Talsu 2.vidusskola, Aizputes novada skolēnu Jaunrades centrs, Lažas speciālā internātpamatskola, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola, Liepājas 7.vidusskola, J.Čakstes 10.vidusskola, Liepājas internātpamatskola, Liepājas speciālā internātpamatskola, Liepājas BJC kokapstrādes darbnīcas un jaunāko klašu tehniskā modelisma pulciņa dalībnieki. Buru laivu sacensībās piedalījās 17 dalībnieki, bet mašīnu sacensībās startēja 90 modeļi. Konkursa organizatori apsveic uzvarētājus un pateicas konkursa dalībniekiem par piedalīšanos.

Pievieno komentāru

Liepājā