Liepājā veido Vecās ostmalas biznesa parku

Kādreizējā kokapstrādes uzņēmuma "Erke" teritorijā Liepājā tiek veidots Vecās ostmalas biznesa parks, aģentūru LETA informēja Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārstāve Līga Ratniece-Kadeģe.

SIA "Vecās ostmalas biznesa parks" ir uzņēmums, kas dibināts 2015.gadā ar mērķi attīstīt jaunas industriālas teritorijas un biroju un ražošanas telpas Liepājā. Kopējā teritorijas platība ir trīs hektāri. Kā uzsver uzņēmuma tehniskais direktors Gatis Vēberis, tam ir dažādi teritorijas apgūšanas plāni, bet pašlaik tiek aktīvi strādāts, lai izveidotu attīstības koncepciju, kas paredz teritorijas labiekārtošanu un piecu jaunu ēku būvniecību.

Vecās ostmalas biznesa parka pirmsākumi meklējami 2015.gadā, kad SIA "Meža resursu serviss" izsolē iegādājās bankrotējušā kokapstrādes uzņēmuma "Erke" nekustamo īpašumu Liepājā, Vecajā ostmalā 10. Kā pastāstīja Vēberis, izpētot tirgus situāciju, par labāko attīstības scenāriju uzņēmums atzinis industriāla parka veidošanu, pakāpeniski piesaistot gan pašmāju, gan, iespējams, arī ārvalstu uzņēmumus, kas varētu nomāt teritoriju un telpas.

Pašlaik Vecās ostmalas biznesa parks nodrošina 11 jaunas darbvietas un ir piesaistījis piecus nomniekus, kuri gan aizņem nelielu daļu no kopējās pieejamās teritorijas un telpām. Industriālā parka teritorijā ir pieejamas visas inženierkomunikācijas, tai skaitā elektrības jaudas, un kā galvenās priekšrocības Vēberis min izdevīgo ģeogrāfisko atrašanās vietu, nodokļu atvieglojumus Liepājas SEZ teritorijā, izdevīgas nomas maksas, kā arī iespēju attīstīties.

Vecās ostmalas biznesa parks ir izstrādājis attīstības plānu, kas paredz demontēt daļu no vecajām ēkām un izbūvēt piecas jaunas, pielāgojot tās uzņēmēju vajadzībām.

Attīstības plānu iecerēts īstenot līdz 2020.gadam, investējot ap 3,5 miljoniem eiro. Projektu iespējams realizēt arī vairākās kārtās. Balstoties uz pirmajiem aprēķiniem un šā brīža tirgus situāciju, investīcijas atkarībā no to apjoma varētu atmaksāties aptuveni piecu līdz septiņu gadu laikā. Pēc projekta īstenošanas jaunā biznesa parka sasniedzamais apgrozījums tiek lēsts ap 600 000 eiro gadā.

Liepājas SEZ pārvaldnieks Guntars Krieviņš atzinīgi vērtē uzņēmēju iniciatīvu, uzsverot, ka Liepājā ir visi priekšnoteikumi, lai attīstītos vēl viens biznesa parks, kas vienkopus varētu pulcēt dažādus ražošanas un loģistikas uzņēmumus. Jau pašlaik sadarbībā ar Liepājas domi un Liepājas SEZ pārvaldi tiek risināti jautājumi par infrastruktūras pilnveidošanu, kas papildinātu Vecās ostmalas biznesa parka attīstības ieceres.

Pievieno komentāru

Liepājā