Liepājā vara būs jādala Seskam, Vilnītim un SC

Nākamajā Liepājas domē ir iekļuvušas trīs partijas - Liepājas partija, Reformu partija un "Saskaņas centrs" (SC), nevienai no kurām nepietiek balsu vienpersoniskas valdošās koalīcijas izveidei.

Pašreizējā Liepājas mēra Ulda Seska pārstāvētā Liepājas partija šajās pašvaldību vēlēšanās par septiņiem procentpunktiem ir apsteigusi Jāņa Vilnīša Reformu partiju. Abas partijas pārliecinoši apsteidz SC, taču tām pietrūkst balsu vairākumam pašvaldībā.

Kā liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti, Liepājas partija ir saņēmusi 37,06% vēlētāju atbalstu, bet Reformu partija - 30,42% atbalstu. Liepājas partija jaunajā domes sasaukumā iegūs par divām vietām vairāk nekā konkurenti, proti - septiņas vietas, kamēr Reformu partija - piecas.

Trešais saraksts, kas pārvarējis 5% barjeru un iegūs trīs vietas, ir SC - par šo apvienību nobalsojuši 3540 jeb 16,88% no balsstiesīgo vēlētāju skaita Liepājā.

Tikmēr jaunajā Liepājas domes sasaukumā vairs nedarbosies vietējais uzņēmējs, kas ieguvis odioza politiķa slavu, dānis Stīns Lorencs. Viņa pārstāvētā "Reģionu alianse" saņēmusi vien 1,89% vēlētāju atbalstu.

Septiņi saraksti Liepājā nav pārvarējuši 5% barjeru - Kristīgi demokrātiskā savienība, "Vienotība", "Mūsu zeme", apvienība "Visu Latvijai!"- Tēvzemei un Brīvībai/LNNK, "Par dzimto valodu", "PCTVL-Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" un "Reģionu alianse".

Par derīgām šajās vēlēšanās ir atzītas 20 819 vēlēšanu zīmes, bet balsstiesīgo personu skaits Liepājā bija 47 736 cilvēki. Par nederīgām ir atzītas 39 vēlēšanu aploksnes. Savukārt 115 aploksnēs ielikti vairāki vēlēšanu saraksti, turklāt vienā no tām - vairākas vienas partijas vēlēšanu zīmes.

Pievieno komentāru

Liepājā