Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā var nākties atteikties no skolēnu brīvpusdienām 3

Bezmaksas ēdināšanas nodrošināšanai Liepājas sākumskolās būtu nepieciešams aptuveni 1 miljons eiro, intervijā "Rietumu radio" sacīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis (LRA).

Liepājas budžetā "nav lieka miljona, kurš stāvētu un gaidītu, kamēr saprotam, kur to tērēt", tādēļ, ja tiks īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) ierosinājums brīvpusdienu nodrošināšanu 1.-4.klašu skolēniem nodot pašvaldībām, Liepājā no skolēnu brīvpusdienām var nākties atteikties, sacīja Vilnītis.

Viņš arī atzina, ka IZM paziņojums bijis negaidīts, turklāt valdība līdz šim nav izrādījusi pretimnākšanu jautājuma noregulēšanā.

"Piedāvājām mainīties - pašvaldība uzņemtos rūpes par ēdināšanu, savukārt IZM uzņemtos pilnīgu vai daļēju finansējumu pirmsskolas pedagogiem," sacīja Vilnītis. Šodien tapis zināms, ka arī šāds scenārijs atbalstu nav guvis.

"Liepājas pašvaldība gan nezaudē cerības, ka risinājums tiks atrasts," teica Vilnītis, bet atkārtoti uzsvēra, ka bez valsts atbalsta brīvpusdienas Liepājas sākumskolās, visticamāk, nebūs.

Kā ziņots, turpinot darbu pie nākamā gada budžeta, Izglītības un zinātnes ministrija rosinājusi brīvpusdienu nodrošināšanas funkciju 1.-4.klašu skolēniem nodot pašvaldībām, tādējādi tam paredzētos 20 miljonus varētu novirzīt prioritāro pasākumu īstenošanai, tajā skaitā pedagogu algām.

IZM priekšlikums ir plānoto finansējumu 19 681 416 eiro apmērā 2020.gadā un turpmāk ik gadu novirzīt ministrijas prioritāro pasākumu īstenošanai, tajā skaitā pedagogu algām, fundamentālajiem un lietišķajiem pētījumiem un citiem pasākumiem.

Šobrīd IZM nodrošina valsts budžeta līdzekļus 1., 2., 3. un 4.klašu skolēnu ēdināšanai, savukārt pašvaldības atbilstoši iespējām un nepieciešamībai no saviem līdzekļiem nodrošina brīvpusdienas arī citu klašu bērniem, tādējādi brīvpusdienu jautājuma īstenošanā valsts un pašvaldības jau šobrīd piedalās katra ar savu līdzfinansējuma daļu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Vecā bezdarbniece

Tāpēc arī vēlēt par šiem kungiem neiešu.....

pirms 5 mēnešiem, 2019.09.06 16:52

ai ai

Ieteikums ,kur dabūt naudu ... atteikties no dienesta auto visiem pašvaldības ierēdņiem,atteikties no bezjēdzīgiem ielu koncertiem(nefinansēt tos),apvienoties ar laukiem un iekārtot sakņu dārzus,kuros nodarbināt bezdarbniekus utt. Pieņemt darbā ideju ģeneratoru.

pirms 5 mēnešiem, 2019.09.06 23:11

sponger

Aizputes novadā no 1. līdz 9.klasei ir brīvpusdienas. Apvienojoties neiznāks pat no 1. līdz 4.klasei? Mēs tā kā ar attīstības centru apvienojamies nākotnē?

pirms 5 mēnešiem, 2019.09.07 13:41

Liepājā