Liepājā vāks ziedojumus celiakijas pacientu atbalstam un bezglutēna ēdienu meistarklasei 2

3. decembrī pulksten 16 Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā notiks labdarības koncerts, kurā plānots vākt ziedojumus celiakijas pacientu atbalstam un bezglutēna ēdienu pagatavošanas meistarklases sarīkošanai, aģentūru LETA informēja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Inese Sērdiene.

Ziemassvētku labdarības koncertā "Tuvu, tuvu... tepat" gūtie ziedojumi tiks izlietoti, lai sagādātu bezglutēna pārtikas preces un sarīkotu bezglutēna ēdiena gatavošanas meistardarbnīcu celiakijas slimnieku ģimenēm.

Celiakijas pacienti nepanes glutēnu - kviešu, rudzu un miežu olbaltumvielu. Glutēns ir ļoti daudzos pārtikas produktos, ko vairums cilvēku uzturā lieto ikdienā. Nākamā gada 21. janvārī Liepājā notiks bezglutēna ēdienu gatavošanas meistarklase. Tajā varēs uzzināt par ēdienkartes veidošanu un uztura dažādošanu, ņemot vērā celiakijas pacientu ierobežotās izvēles iespējas un nepieciešamību katru produktu rūpīgi meklēt un pārbaudīt.

Labdarības koncertā, kurā vāks līdzekļus celiakijas slimnieku atbalstam, uzstāsies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris "Laiks" un Garkalnes novada jauktais koris "Pa Saulei". Koncertā kori muzicēs kopā ar ģitāristiem Kasparu Zemīti, Kristenu Kupču un Miku Akotu, saksofonistu Edgaru Jāni Kārkliņu, pianistu Normundu Kalniņu un flautistu Reini Lapu.

Koru izpildījumā skanēs Jāņa Lūsēna, Ērika Ešenvalda, Riharda Dubras, Andra Kontauta un Kaspara Zemīša dziesmas. Ģitāristi koncerta noskaņu papildinās ar Ziemassvētku melodijām akustiskās ģitāras skanējumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

kviesis

Meistarklasi obligāti vajadzētu apmeklēt skolu un bērnudārzu pavārēm,medmāsām.Ģimenē tas ir pats par sevi saprotams,kas jāgatavo un KĀ jāgatavo,ko bērns var ēst un ko nevar ēst.Jo bērni ,kuri slimo ar celiakiju ir gan skolās,gan bērnudārzos.

pirms 4 gadiem, 2016.11.30 18:45

jurcis

piebildiishu, ka celiakijas un visu autoimuuno saslimshanu pacientiem vajadzeetu atteikties arii no naktenjiem - siipoliem, kartupeljiem, baklazhaaniem, tomatiem un pats svariigaakais - no visa kas satur cukuru(fruktozi), saldus auglji arii to satur taapeec tos vajadzeetu joti ierobezhot uzturaa. Savukaart glikoze, kaa raada pieredze ir diezgan nekaitiiga. Pastaav miits ka auzu paarslu putra ir ljoti veseliiga, tas ir tikai miits, taa nav cilveekiem pienjemama bariiba, no taas labaak atteikties iipashi jau autoimuunikjiem. Tas pats attiecas uz kukuruuzu un soju.

Autoimuunikjiem vislabaakais no riitiem eest galju, olas ar augliem un daarzenjiem. bet peecpusdienaa grikjus, prosu, salaatus, daarzenjus. Ar riisiem arii vajadzeetu nedaudz uzmaniities. Visus rudzus, kvieshus, miezhus pilniibaa jaaizsleedz no eedienkartes.

Podagras slimniekiem atshkjiriibaa no paareejiem autoimuunikjiem ar galju un olaam jaauzmanaas.

Piena produktus jaalieto uzmaniigi, veikalaa pirktos vispaar nedriikst eest. Ja eedat tad tikai zemnieku maajas skaabpiena produktus. Vislabaakais ir kazas piens iipashi jau tiko slaukts un nevaariits.

Visiem veseliibu!

pirms 4 gadiem, 2016.12.01 11:20

Liepājā