Liepājā uzstāsies vīru jūrasbraucēju koris no Polijas

Svētdien, 25. septembrī pulksten 18 Liepājas promenādē liepājniekus apmeklēt vīru jūrasbraucēju kora koncertu, kas Liepājā būs ieradušies ar burinieku “Zawisza Czarny” no Polijas. Savukārt, pirmdien, 26. septembrī no pulksten 10 līdz 18 burinieks promenādē būs atvērts apskatei apmeklētājiem, informēja Liepājas Kultūras pārvalde.

Burinieka “Zawisza Czarny” vīru jūrasbraucēju koris ir vienīgais šāda veida koris Polijā un viens no labākajiem koriem šajā kategorijā pasaulē. Kora sastāvā ir 50 vīrieši, vecumā no 18 līdz 70 gadiem un, kas pārsteidzoši, korī dzied vairāki tēvi kopā ar saviem dēliem.

Koris izpilda jūras ziņģes jeb shanty dziesmas, sauktas arī par darba dziesmām, kas reiz tika bieži dziedātas, strādājot uz lielajiem tirdzniecības buru kuģiem. Arī mūsdienu izpratnē šīs dziesmas tiek dziedātas par darbu un sajūtām esot jūrā. Kora repertuārā ir ne tikai klasiskās jūras zinģes, bet arī ceremoniālas dziesmas, kā arī mūsdienu jūras tautasdziesmas.

Reizi gadā koris kā apkalpe kāpj uz burinieka “Zawisza Czarny” klāja un dodas atklātā jūrā, piestājot ostās, lai sniegtu koncertus un popularizētu ostas pilsētu Gdiņu. Korī dzied visa kuģa apkalpe tai skaitā kuģa kapteinis, matroži, bocmaņi, pavāri un citi.

Lielākā daļa no kora dalībniekiem ir saistīti ar darbu jūrā, burāšana vai jūras kultūru, un kora biedru saikne ar mūziku nav nejauša. Starp koristiem ir vairāki dziedātāji un mūziķi no Gdiņas jūras ziņģu vai tautas mūzikas grupām. Turklāt daži no koristiem piedalās Gdiņas kultūras dzīves veidošanā, vadot projektus un organizējot pasākumus.

“Bez mūsu centieniem paplašināt repertuāru un neatlaidīgu darbu pie kora mākslinieciskā līmeņa celšanas, plānojam organizēt arī vairākus seminārus jauniešiem ar mērķi veicināt interesi ne tikai mūzikā, bet arī burāšanā un laivu būvniecībā. Tuvākajos gados vēlamies pa jūras ceļiem apmeklēt Gdiņas partnerpilsētas. Ceram, ka šie apmeklējumi palīdzēs stiprināt kultūras saites starp partneru pilsētām un pieaugs interese par Gdiņu un jūrniecības tradīcijām gan jauniešu, gan pieaugušo starpā,” savus plānus iezīmē kora dalībnieki.

Koris savā četru gadu pastāvēšanas laikā ir ieguvis arī vairākas galvenās balvas Polijas lielākajos jūras zinģu festivālos. 2016. gadā koris ierakstīja un izdeva jau savu otro mūzikas albumu.

Pievieno komentāru

Liepājā