Liepājā uz balkona deg dēļi; svilst arī kūla un niedres

Pirmdien ugunsdzēsēji glābēji Liepājā steidza dzēst uz balkona degošus dēļus, dega arī kūla un niedres.

Pirmdien pulksten 13.12 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ģenerāļa Baloža ielu Liepājā, kur daudzstāvu dzīvojamās mājas balkonā dega koka dēļi viena kvadrātmetra platībā. Pulksten 13.48 ugunsgrēks likvidēts, portālu "Rekurzeme" informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Irita Slavinska.

Aizvadītajā diennaktī Kurzemē dzēsti septiņi kūlas ugunsgrēki. Šķēdes ielā Liepājā dega kūla 150m2 platībā, bet Kalenieku ielā Liepājā dega niedres 300m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta! Diemžēl katru pavasari ievērojami dienesta resursi tiek tērēti kūlas ugunsgrēku dzēšanai. VUGD aicina cilvēkus aizdomāties, ka tajā laikā, kamēr ugunsdzēsēji glābēji dzēš degošo kūlu, kādam iespējams ir nepieciešama palīdzība, bet tā nevar tikt sniegta operatīvi, ja visi tuvākie dienesta resursi ir iesaistīti kūlas ugunsgrēku dzēšanā. Nededzini kūlu un iespējams tu kādam izglābsi dzīvību!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 125 izsaukumus –  94 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 51 kūlas un 12 meža ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, bet 16 izsaukumi bija maldinājumi.

Pievieno komentāru

Liepājā