Liepājā un tās apkārtnē vizītē ierodas žurnālisti no Japānas

Otrdien, 21. jūnijā, un trešdien, 22.jūnijā, Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) uzņem Japānas žurnālistus, kuru vizītes mērķis ir iepazīt Latvijas nacionālās vērtības un mūsu tradicionālo svētku svinēšanu paražas Liepājā un tās apkārtnē.

Viesi pārstāv visdažādākos Japānas medijus, kā “MOE”, “Travel&Life”, “Love!Hukuo”, “PHP Magazine”, “Anna”, “Keito dama”, grāmatu izdevumus, kā “Visit Latvian beautiful handwork and tasty food”, “Featured Latvian mitten”, “Knit marche”, un citus, informē
Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja Mārketinga speciāliste Sintija Pusaudze.

Lai padarītu aizraujošāku ceļu uz Liepāju, braucot no Rīgas, programmā ir iekļauts “Piena muižas” apciemojums Skrundas novadā.

Pēc ierašanās Liepājā, 21.jūnija vakarā, viesu galamērķis būs Saulgriežu svinības Rucavas novada Papes Ķoņu ciema zvejnieka sētā “Vītolnieki”, turpceļā apskatot Nīcas senlietu krātuves ekspozīciju.

Vasaras saulgriežos viesi no Japānas izdzīvos senās Jāņu nakts tradīcijas – vainagu vīšanu, saules pavadīšanas rituālu jūras krastā, uguns rituālu un dejas, kā arī dziesmas saules lēkta sagaidīšanai.

Pasākuma gaitā viesiem tiks sniegta iespēja iepazīt latviskās tradīcijas nacionālo ēdienu gatavošanā un svētku svinēšanā.

Otrā vizītes diena tiks pavadīta iepazīstot Liepāju – dzintara ķeršanas un apstrādes burvību, tautas tērpa elementu izmantošanu mūsdienu apģērbā studijā “Latva”, latviešu folkloru centrā “Namīns, keramikas, aušanas, cimdu adīšanas meistardarbnīcas Amatnieku namā un tautas tērpu un dzīves stila ekspozīcijas Liepājas muzejā.

Liepājas un tās apkārtnes iepazīšanas tūri Japānas žurnālistiem organizē LRTIB sadarbībā ar Liepājas un apkārtnes tūrisma uzņēmējiem. Tādēļ sakām lielu paldies “Piena muižai”, viesnīcai “Līva”, restorānam “Upe” un “Fifth Bud”, Nīcas senlietu krātuvei un Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja filiālei “Vītolniekos”, dzintaru ķērājai un iemezglotājai Ilzei Vainovskai, studijai “Latva”, folkloras centram “Namīns” un Amatnieku namam.

Pievieno komentāru

Liepājā