Liepājā un novados aktīvi kārto velo eksāmenus

Tuvojoties vasaras brīvlaikam, Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Liepājas nodaļā vērojama ļoti liela velo eksāmena kārtotāju intereses pieaugums gan no pilsētas, gan tuvāko novadu skolām.

Pirmie izbraukuma velo eksāmeni CSDD Liepājas nodaļā sākās jau:

1)      20.martā, kad Durbes vidusskolā velo eksāmenu kārtoja 20 skolnieki;
2)      16.aprīlī Aizputē Skolēnu jaunrades centrā velo eksāmenu no tuvējām skolām sabraukuši kārtot bija 78 skolnieki;
3)      14.maijā Priekulē velo eksāmenu kārtoja 45 skolēni.

Otrdien, 28.maijā, izbraukuma velo eksāmenus CSDD Liepājas nodaļa organizēs Grobiņas pamatskolā, kur pārbaudīju kārtos 27 bērni, Gaviezes pamatskolā 14 un Vaiņodes vidusskolā 23 bērni (kopā pie savas pirmās vadītāja apliecības –  Velosipēda vadītāja apliecības rīt centīsies tikt 64 jaunieši).

Trešdien, 29.maijā, no paša rīta ap plkst. 9:00 CSDD Liepājas nodaļā ieradīsies skolēni no Liepājas pilsētas Centra sākumskolas, lai kārtotu velo eksāmenu (plānots, ka būs 18 skolēni) un tajā pašā dienā izbraukuma velo eksāmenus CSDD Liepājas nodaļa organizēs Pāvilostas vidusskolā, kur pārbaudīju kārtos 26 bērni.

Šo divu pieminēto dienu laikā vairāk kā simts (precizējot 108) bērni centīsies iegūt velosipēda vadītāja un tas liecina, ka:

1)     Velosipēds kā pārvietošanās līdzeklis jauniešu vidū ir ļoti populārs;
2)     Skolotāji un vecāki ir kļuvuši atbildīgāki, liekot bērniem nokārtot teorētisku pārbaudīju, lai pēc velosipēda vadītāja apliecības iegūšanas, tie varētu jau legāli piedalīties ceļu satiksmē.

CSDD noteikti iesaka vecākiem, pirms jauniešiem pirkt jaunu velosipēdu, kuri jau ir sasnieguši 12 gadu vecumu, lieciet jauniešiem nokārtot CSDD velo eksāmenu, lai jaunietis iegūst velosipēda vadītāja apliecību un tas būs kā apliecinājums, ka viņam ir minimālo zināšanu kopums, lai jau patstāvīgi varētu ar velosipēdu piedalīties ceļu satiksmē.

Šogad, 2013.gadā no 1.janvāra līdz 26.maijam CSDD Liepājas nodaļā jau ir izsniegtas par 46 velosipēdu vadītāja apliecībām vairāk nekā 2012.gadā salīdzinot ar attiecīgo laika periodu.

Velo tests ir pieejams arī www.csdd.lv.

Arnis Jekste
VAS Ceļu satiksmes drošības direkcija
Liepājas nodaļas
Priekšnieka vietnieks

Pievieno komentāru

Liepājā