Liepājā ugunsdzēsēji dienas laikā steidz uz diviem dzīvokļiem dzēst piedegušu ēdienu

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 28.maija pulksten 6.30 līdz 29. maija pulksten 6.30 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Dzērves ielā Liepājā dzīvojamās mājas virtuvē uz plīts bija piededzis ēdiens. Ugunsdzēsēji glābēji nodzēsa ugunsgrēku un izvēdināja telpas, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Arī Klaipēdas ielā Liepājā piecstāvu dzīvojamās mājas viena no dzīvokļu virtuvēm uz plīts bija piededzis ēdiens. Mājokļa iemītnieki ugunsgrēka izcelšanos bija pamanījuši pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās un liesmas nodzēsuši.

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību!

Pievieno komentāru

Liepājā