Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā turpinās darboties četri no 21 pašvaldības bērnudārza

No šodienas tiek mainīta Liepājas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu darba organizācija, nosakot, ka pilsētā atvērti būs četri bāzes bērnudārzi no 21, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas domes priekšsēdētāja biroja vadītāja Agija Tērauda.

Viņa uzsvēra, ka privātās pirmsskolas izglītības iestādes savu darbību turpina atbilstoši pašas iestādes noteiktajai darba kārtībai.

Četras bāzes pirmsskolas izglītības iestādes, kuras no šodienas būs atvērtas bērniem, ir "Saulīte", "Delfīns", "Zīļuks" un "Rūķītis". Šīs izglītības iestādes nodrošinās bērnu uzņemšanu arī no citiem bērnudārziem.

Tērauda skaidroja, ka pašlaik Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde noteikusi, ka minētās pirmsskolas izglītības iestādes jaunajā režīmā, kas noteikts atbilstoši valstī izsludinātajam ārkārtējam stāvoklim, darbosies līdz 14.aprīlim. Pārējās pirmsskolas izglītības iestādes turpinās darbu, neuzņemot bērnus, bet nodrošinot pedagoģisku un metodisku atbalstu saviem bērniem, kuri apmeklē bāzes pirmsskolas izglītības iestādes.

Izglītības pārvalde pieņēma lēmumu par pirmsskolas izglītības iestāžu īslaicīgu darba organizācijas maiņu, lai paaugstinātu bērnu, vecāku un pedagogu drošību, kā arī maksimāli ierobežotu publisko vietu skaitu, kurās vienlaicīgi uzturas liels skaits cilvēku, uzsvēra Tērauda.

Viņa norādīja, ka četri bāzes bērnudārzi, kuri turpinās darboties, pirmkārt tika izvēlēti pēc to atrašanās vietas, lai katrā pilsētas daļā ērti būtu pieejama pirmsskolas izglītības iestāde. Tāpat tika vērtēta iestādes ietilpība, grupiņu izvietojums, atsevišķas ieejas un citi aspekti, kas ir būtiski augstu drošības un higiēnas prasību nodrošināšanai.

Sākot ar šodienu, bāzes pirmsskolas izglītības iestādēs tiks nodrošināta pastiprināta sanitāro un higiēnas prasību ievērošana un īstenošana.

Katras pirmsskolas izglītības iestādes bērni atradīsies atsevišķā grupas telpā, kas nozīmē, ka dažādu pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem praktiski nebūs nekāda saskarsmes riska, piebilda Tērauda.

Tāpat ar bērniem no konkrētas izglītības iestādes darbosies šīs iestādes pedagogi - audzinātājas un auklītes, kas bērniem palīdzēs adaptēties jaunajā vidē un situācijā.

19.marta rītā, kad bērns tiks vests uz bāzes pirmsskolas izglītības iestādi, Izglītības pārvalde aicina izmantot centrālo ieeju, kur būs norādes par konkrētās pirmsskolas izglītības iestādes atrašanās vietu - grupu.

Vienlaikus pārvalde norāda, ka ceturtdien un piektdien plānots izglītības iestādes personāla atbalsts, kas nepieciešamības gadījumā palīdzēs nokļūt līdz grupas telpai. Jautājumu gadījumā vecāki aicināti sazināties pa tālruni ar savas pirmsskolas izglītības iestādes vadītāju vai grupas audzinātāju par jebkuru neskaidru situāciju.

Ierodoties izglītības iestādē šodien, vecākam ir jāuzrāda rakstisks apliecinājums par to, ka bērns un ģimenes locekļi nav atgriezušies no ārvalstīm, kā arī nav bijuši kontaktā ar personu, kurai konstatēts vīruss Covid-19.

"Izglītības iestāde atgādina un aicina vecākus izskatīt arī citas bērnu pieskatīšanas alternatīvas, un pirmsskolas izglītības iestādi izvēlēties tikai tajos gadījumos, kad ģimenei nav citu iespēju, kā nodrošināt bērna pieskatīšanu," aicināja pašvaldības pārstāve.

Par jebkāda veida izmaiņām vai situācijas stabilizēšanos un visu pirmsskolas izglītības iestāžu darbības atjaunošanu ierastajā kārtībā Izglītības pārvalde vecākus un sabiedrību informēs atsevišķi, teica Tērauda.

Pirmsskolas izglītības iestāde "Saulīte" uzņems bērnus no pirmsskolas izglītības iestādēm "Saulīte", "Kāpēcītis", "Gailītis", "Gulbītis", "Mazulītis", "Pasaciņa" un "Dzintariņš".

Pirmsskolas izglītības iestāde "Delfīns" uzņems bērnus no pirmsskolas izglītības iestādēm "Delfīns", "Kristīgā PII", "Liesmiņa", "Margrietiņa" un "Sauleszaķis".

Pirmsskolas izglītības iestāde "Zīļuks" uzņems bērnus no pirmsskolas izglītības iestādēm "Zīļuks", "Pienenīte" un "Stārķis".

Pirmsskolas izglītības iestāde "Rūķītis" uzņems bērnus no pirmsskolas izglītības iestādēm "Rūķītis", "Sprīdītis", "Kriksītis", "Liepiņa" un "Pūcīte".

Kā ziņots, Latvijā līdz 14.aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni ierobežojošu pasākumu, lai mazinātu Covid-19 izplatību.

Papildus sestdien notikušajā Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē ir nolemts, ka no šī gada 16.marta pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu.

Tāpat tika nolemts, kas neatkarīgi no to apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties.

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī lēma par citiem ierobežojumiem.

Pievieno komentāru

Liepājā