Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā turpina pieaugt rūpniecības produkcijas apjomi

2018. gada pirmajos deviņos mēnešos Liepājā apstrādes rūpniecības produkcija saražota 206,7 miljonu eiro apmērā, kas ir par 3,2% jeb 6,3 miljoniem eiro vairāk nekā pērn.

Kopējā Liepājā saražotā un realizētā produkcija gada pirmajos deviņos mēnešos veido 3,8% no Latvijas kopapjoma, informē Liepājas pilsētas dome.

Salīdzinot ar 2017. gada deviņu mēnešu periodu, par 5,2 milj. eiro jeb par 2,5% palielinājies arī realizētās rūpniecības produkcijas apjoms. 2018. gada pirmajos deviņos mēnešos realizētās produkcijas apjoms bija 212 milj. eiro.

Saražotā produkcija gan eksportēta, gan realizēta vietējā tirgū. Eksportam realizētas preces par 161,7 milj. eiro, kas ir par 3,6 milj. eiro jeb par 2,3% vairāk nekā pērn. Savukārt vietējā tirgū realizētas preces par 50,3 milj. eiro, kas ir par 1,6 milj. eiro jeb par 3,2% vairāk nekā 2017. gadā.

Rūpniecības produkcijas apjoma tendence šā gada deviņos mēnešos Liepājā ir augoša, bet lēnāka nekā pirms gada. Tomēr gada griezumā pilsētas rūpniecība ir stabila, ko sekmē vairāki stabili eksportspējīgi mašīnbūves uzņēmumi Liepājā, radot labvēlīgus priekšnoteikumus tālākai mašīnbūves nozares attīstībai pilsētā.

Kopējo rūpniecības nozari Liepājā ir ietekmējis eksports un situācija pasaules ekonomikā. Novērots, ka pēdējos mēnešos rūpniecības pieauguma tempi piebremzējas arī Lietuvā un Igaunijā, kā arī citviet Eiropā.

Pievieno komentāru

Liepājā