Liepājā trīs ar Covid-19 saslimušie cilvēki tika palaisti mājās, jo jutās labi 4

Tie trīs cilvēki, kuriem Liepājā bija konstatēta saslimšana ar Covid-19, ir izrakstīti no Liepājas reģionālās slimnīcas, jo jūtas labi un nav tādā klīniskā stāvoklī, kas liktu uzturēties slimnīcā. Tas nozīmē, ka šie cilvēki ārstējas ambulatori.

Kā norāda veselības jomas speciālisti - lielākā daļa no 221 Latvijā atklātajiem gadījumiem ārstējas mājās un neatrodas slimnīcās, jo veselības stāvoklis to nepieprasa. Šādi cilvēki šobrīd ir ģimenes ārsta uzraudzībā, viņiem ir aizliegts pamest dzīvesvietu un jāizvairās no kontakta ar citiem cilvēkiem, informē Liepājas pašvaldība.

Personām ir jābūt pieejamām saziņai ar savu ģimenes ārstu un jāievēro ārsta noteiktā terapija un režīms, kā arī jebkuru zāļu lietošana jāsaskaņo ar ģimenes ārstu, lai mazinātu iespējamo blakusparādību un komplikāciju risku.

Veselības stāvokļa pēkšņas pasliktināšanās gadījumā ir jāsazinās ar ģimenes ārstu vai, ja veselības stāvoklis ir kritisks, jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) pa tālruni 113.

Ikdienas gaitās, pārtraucot izolāciju mājās, cilvēks var atgriezties tikai ar ārsta atļauju, pēc kontroles izmeklējumu veikšanas. Pacients tiek uzskatīts par veselu pēc klīnisko simptomu izzušanas un ja divi atkārtoti testēšanas rezultāti - uz Covid - 19 ir negatīvi (izmeklējumam piesaka ģimenes ārsts).

NMPD noteikto prasību izpildi pārbauda Valsts policija, gan sazinoties ar personu ģimenes ārstiem, gan apmeklējot dzīvesvietā.

Tāpat sadarbībā ar Slimību profilakses kontroles centru tiks pārbaudīts, vai šo personu tuvinieki ir bijuši ciešā kontaktā ar klīniski apstiprināto Covid-19 pacientu. Ja tā būs bijis, arī šo personu karantīnas ievērošana tiks pārbaudīta.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Liepaja5012

Butu labi ja nestaigatu apkart un citus neapdraudetu.

pirms 7 mēnešiem, 2020.03.26 08:47

liepaja

Būtu gan labi....

pirms 7 mēnešiem, 2020.03.26 11:50

bezatbildība

Nu re,jūtas labi un viss kārtībā! Var doties sabiedrībā!

pirms 7 mēnešiem, 2020.03.26 11:49

Liepājā