Liepājā top pasažieru un kravas ērmriteņi un netradicionāli velomaršruti

Sestdien Liepājā noslēgsies ērmriteņu darbnīcas „Boltic Baik 2015”. Šo pasākumu jau vairākus gadus Liepājā organizē biedrība „Radi vidi pats”, piesaistot līdzīgi domājošos.

Šoreiz pasākuma rīkotāji aicināja dalībniekus veidot pasažieru un kravas velosipēdus. Ar šo notikumu biedrības „Radi vidi pats” ieceres nebeigsies – Liepājā taps netradicionāli velomaršruti, bet pilsētnieki jau ir ieguvuši darbnīcu, kurā paši varēs gan remontēt, gan veidot jaunus un neparastus braucamos.  

Ērmriteņu darbnīcā kopā ar dalībniekiem rosās Raivis Grigaļūns. Viņš ir viens no cilvēkiem, kurš iesaistās „Boltik Baik” projektā. Raivis uzskata, ka pats svarīgais šajā projektā ir pats radīšanas process, ko piedzīvo gan tā rīkotāji, gan dalībnieki.

„Jauniešiem ir jāmācās, šis ir ideāls treniņš to darīt. Mums ir jāsaprot, ka mēs varam grupēties un kaut ko izdarīt paši. Nav jāgaida, kad sistēmas draudziņi mums pastāstīs, kurās skolās mācīties, kā mums uzvesties, ko ražot, ko domāt. Radam un domājam paši, tas ir sākums,” stāsta Raivis.

Šī gada tēma „Boltik Baik” ir kravas un pasažieru riteņi, atklāj Gatis Kreicbergs no Rīgas, kurš ērmriteņu kultūru popularizē galvaspilsētā un zina, kas notiek citur pasaulē.

„Mums ir no „tačkas” ritenis uztaisīts, ka priekšā var sēdēt un braukt, top vēl divi tandēmi. „Čoper” ritenis, kur  var sēdēt divi. Domājam par praktisko daļu, kā savest riteni kārtībā. Jaunieši apgūst, no kā sastāv ritenis,” stāsta Gatis.

Savu riteni veido arī liepājnieks Vladimirs Tarasovs. Ērmriteņu darbnīcās viņš piedalās pirmo reizi. „Gribēju uztaisīt pats savu  riteni, tādu, kāds nav nevienam citam. Es nevaru tikai metināt, pārējo varu darīt pats,”  stāsta Vladimirs.

Ērmriteņu darbnīcas Liepājā jau vairākus gadus rīko biedrība „Radi vidi pats” un Staņislavs Babins. Tā ir iespēja ikvienam, kurš vien to vēlas, radīt savu neparasta izskata riteni. Vienlaikus šis projekts popularizē  velokultūru pilsētā, stāsta Staņislavs.

„Secinājām, ka vajag pastāvīgu vietu, ka tas nav tikai gada pasākums.  Šobrīd  mēs veram vaļā pašapkalpošanās velo darbnīcu „Radi velo pats”, kas atrodas Liepājas centrā, Promenādē. Ar šo pasākumu „Boltik Baik” mēs gribam to visu uzsākt, lai cilvēki var atcerēties, ka te var piebraukt un salabot savu riteni,” saka Staņislavs.

Projektam dots nosaukums „Citāda virtuve tavam CV”. Jaunieši, kuri brīvprātīgi darbosies velodarbnīcā, veidos arī alternatīvus velomaršrutus. Notiks, piemēram, braucieni pa pilsētu gida pavadībā. Šajā projektā iesaistījies Aleksadrs Vabelis.

„Mēs veidosim trīs maršrutus, tās pieturvietas, par kurām zina tikai vietējie, kā arī būs zaļais jeb eko maršruts, par trešo vēl nav skaidri izlemts,” atklāj Aleksandrs. 

Projekts ir starptautisks, jo „Radi vidi pats” strādā arī ar jauniešiem no ārvalstīm. Projektu atbalsta Liepājas dome un Sabiedrības integrācijas fonds. 

Sestdien vakarā gaidāms pasākuma noslēgums, kur būs iespēja dzirdēt mūziķus no "Kaktiņš Stūrītis" un elektroniskās mūzikas apvienību "Nonsenss".

www.lsm.lv

Pievieno komentāru

Liepājā