Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā tiksies Baltijas valstu aizsardzības ministri

Liepājā 7.decembrī un 8. decembrī tiksies Baltijas valstu aizsardzības ministri, lai pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamentā.

Tikšanās laikā Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis un Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks apspriedīs Baltijas valstu militārās sadarbības stiprināšanu un gatavošanos 2018. gada jūlijā gaidāmajam NATO samitam Briselē. Tāpat tiks pārrunāti ar NATO paplašināto klātbūtni Baltijas valstīs saistīti jautājumi un Baltijas valstu trīspusējā sadarbība ar ASV, kā arī Eiropas Savienības dalībvalstu sadarbība aizsardzības jomā - īpaši pastāvīgās strukturētās sadarbības projekti.

Baltijas valstu aizsardzības ministri piedalīsies arī lielformāta Latvijas karoga pacelšanas svinīgajā pasākumā, kas notiks 8. decembrī pulksten 12.30 J.Čakstes laukumā, Liepājā. Svinīgais pasākums, kura laikā 50 kvadrātmetrus lielo karogu pacels 35 metrus augstajā mastā, sāksies ar Nacionālo bruņoto spēku orķestra Jūras spēku grupas maršu. "Latvijas karogs" ir unikāls ilgtermiņa projekts, kas paredz līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018. gadā valstij simboliskās, labi pārredzamās un nozīmīgās vietās Rīgā un Latvijas novadu centros izvietot lielformāta Latvijas karogus.

1991. gadā Baltijas padome pieņēma rezolūciju par kopīgas Baltijas valstu drošības koncepcijas izstrādi, un 1992. gada 2. jūnijā Pērnavā, Igaunijā, Baltijas valstu aizsardzības ministri parakstīja vienošanās protokolu par Baltijas valstu aizsardzības ministriju sadarbību kopējās drošības jomā. Sadarbība ļauj attīstīt valstu nacionālās aizsardzības struktūras, veicina efektīvāku spēju attīstību un izmantošanu, savietojamību ar sabiedrotajiem, kā arī nodrošina sekmīgāku sadarbību miera uzturēšanas un krīžu vadības operācijās, skaidroja AM.

Viens no Baltijas valstu sadarbības aizsardzības jomā formātiem ir Ministru komiteja, kuras sastāvā ir triju valstu aizsardzības ministri. Ik gadu viena no Baltijas valstīm ir Ministru komitejas prezidējošā valsts, un šogad tā ir Latvija.

Baltijas valstu aizsardzības ministru tikšanās tiek rīkotas divas reizes gadā. Šī gada pirmā tikšanās notika jūnijā, Daugavpilī, un otrā norisināsies Liepājā.

Pievieno komentāru

Liepājā