Liepājā svinīgi paceļ četrus Zilos karogus

Šodien, 7. jūnijā, Liepājā četrās vietās svinīgi paceļ Zilo karogu - pasaulē populārāko tūrisma ekosertifikātu. Pludmalē notiek arī Baltijas jūras valstu kausa izcīņa vindsērfingā jauniešiem, kā arī spēka vīru sacensības Glābšanas stacijas teriotorijā un bērnu un jauniešu pludmales festivāls.

Pirmais karogs tika pacelts pie Glābšanas stacijas. To pacēla Liepājas domes izpilddirektors Edgars Rāts kopā ar Liepājas bērnudārzu audzēķņiem. Svinīgo mirkli ar muzicēšanu pavadīja Nila Īles perkusionistu studijas "African ambient”.

Bērni kopā ar dziedātāju Igetu Gaiķi dziedāja dziesmas par jūru, lai jau pēc mirkļa indiāņu gaitā dotos uz nākamo Zilā karoga pacelšanas vietu - Dienvidrietumu pludmali, kur notika indiāņu rituāls "Karstās pēdas”.

I. Gaiķe norādīja, ka došanās pa vienām pēdām indiāņu gaitā izvēlēta tāpēc, lai lieki nepiemīdītu Liepājas skaistu pludmali.

Dienvidrietumu pludmale Zilo karogu šogad ir saņēmusi pirmo reizi. Tāpat arī Beberliņu peldvieta, kur karoga pacelšana notiks pulksten 14 un jahtu osta Tirdzniecības kanāla karstā, kur karogu pacels no pulksten 15 līdz 16. Liepāja šogad ir kļuvusi par Zilā karoga kampaņas līderi Latvijā, jo saņēmusi lielāko karogu skaitu. Zilā Karoga balvai šogad Latvijā bija pieteikti 15 kandidāti, zina teikt Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Zilais Karogs ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts, ko pasniedz peldvietām un jahtu ostām par augstu vides kvalitātes un apsaimniekošanas līmeni. Lai iegūtu šo balvu, peldvietām un jahtu ostām ir jāatbilst attiecīgi 29 un 22 kritērijiem vides informācijas, ūdens kvalitātes, apsaimniekošanas kvalitātes, servisa un drošības jomās.

Sestdien, 7. jūnijā, Liepājā notiek arī Bērnu un jauniešu pludmales festivāls, kā arī pauerliftinga sacensības "Ruukki kauss 2008" un Baltijas jūras valstu kausa izcīņa vindsērfingā jauniešiem un Liepājas atklātais čempionāts.

Vindsērfinga sacensībām šodien pēdējais starts plānots ap pulksten 17. Sacensības turpināsies arī 8. jūnijā. Apbalvošana būs svētdien pulksten 18.

Pievieno komentāru

Liepājā