Liepājā svētdien mērīs autovadītāju nogurumu

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sadarbībā ar mediķiem turpina veikt Vislatvijas autovadītāju noguruma testus.

Šajā nedēļā mērījumi tiks veikti arī Liepājā. Tas notiks svētdien, 22. septembrī, "Statoil" degvielas uzpildes stacijā Liepāja 1 (Esperanto iela 2/8).

Testa laikā ar speciālas aparatūras palīdzību tiek "mērīts" autovadītāju risks iemigt pie auto stūres. Mērījums ilgst 11 minūtes un pirms tā tiek veikta anketēšana.

Interesenti noguruma pētījuma veicējus varēs atpazīt pēc DUS "Statoil" esošā anketētāja, kurš no brīvprātīgajiem pētījuma dalībniekiem apkopos nepieciešamo informāciju. Savukārt pie DUS būs automašīna – kemperis, kurā notiks pats pētījums.

Līdz šim noguruma pētījumā piedalījušies vairāk nekā 600 autovadītāju. Šīs vasaras pētījums apstiprina iepriekš veikto mērījumu rezultātus - gandrīz trešdaļai Latvijas autovadītāju tiek konstatēts paaugstināts vai pat  ļoti paaugstināts iemigšanas risks.

Par nogurumu kā problēmu autovadītāju vidū aizvien aktīvāk tiek runāts arī Eiropā. Eiropas Satiksmes drošības padomes (ETSC) izdevumā teikts, ka pārlieku liels nogurums ir bijis par iemeslu apmēram 20% ceļu satiksmes negadījumu, kuri bieži vien beidzās ar traģiskām sekām.

Latvijā noguruma pētījums tiek veikts sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti, SIA "Miega slimības centrs" un SIA "Statoil Fuel & Retail Latvia".

Pievieno komentāru

Liepājā