Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā stāsies spēkā atvieglojumi trūcīgā statusa piešķiršanā

No šā gada 8. janvāra stājas spēkā 2012. gada 22. novembrī pašvaldības pieņemtie saistošie noteikumi "Par nosacījumiem materiālā stāvokļa (īpašuma) novērtēšanai, nosakot atbilstību trūcīgas ģimenes (personas) statusam apstiprināšanu", kas paplašinās to ģimeņu loku, kuras varēs tikt atzītas par trūcīgām un pretendēt uz pabalstu un atvieglojumiem, kas pienākas trūcīgajiem iedzīvotājiem, informē Sociālais dienests.

Lēmums balstīts uz šā gada 2012. gada jūnija grozījumiem Ministru kabineta noteikumos, kuri ļauj pašvaldībai reglamentēt, kas netiek uzskatīts par īpašumu, nosakot atbilstību trūcīgas ģimenes (personas) statusam.

Noteikumi paredz, ka par īpašumu netiks uzskatīts iesniedzējam vai kādam no viņa ģimenes locekļiem piederošs nekustamais īpašums vai tā daļa, uz kuru vērsta piedziņa pēc izpildu dokumentiem vai rīcība ar to ir aprobežota ar tiesas lēmumu, ja šāds aprobežojums reģistrēts zemesgrāmatā. Par īpašumu netiks uzskatīts arī viens daudzbērnu ģimenei vai ģimenei, kurā ir persona ar invaliditāti, piederošs transportlīdzeklis, kas ģimenes locekļa īpašumā reģistrēts vismaz 12 mēnešus pirms trūcīgas ģimenes (personas) statusa pieprasīšanas.

Projekta mērķis ir atbalstīt trūcīgas ģimenes (personas) statusa piešķiršanu personām, kuru īpašumā ir nekustamais īpašums, ar kuru personai nav tiesību rīkoties, bet tā dēļ persona nevar uzlabot savu materiālo stāvokli.

Savukārt pēc tiesībsarga ieteikuma noteikumos iekļautā norma par transportlīdzekļa piederību paredz atbalstu daudzbērnu ģimenēm un ģimenēm, kurās ir personas ar invaliditāti.

Sociālais dienests aptuveni lēš, ka šie papildus atvieglojumi varētu palielināt ģimeņu vai atsevišķi  dzīvojošu personu ar trūcīgā statusu skaitu par apmēram simts.

Trūcīgas ģimenes (personas) statuss piešķir tiesības pretendēt uz pašvaldības sociālo palīdzību, saņemt veselības aprūpes pakalpojumus ar atvieglojumiem, u.c. valsts vai pašvaldības noteiktos atvieglojumus.

Ģimenes (personas) atbilstību trūcīgas ģimenes (personas) statusam novērtē pēc rakstiska iesnieguma, iztikas līdzekļu deklarācijas un ienākumus un materiālo stāvokli apliecinošu dokumentu saņemšanas.

Trūcīgas ģimenes (personas) statusu nosaka uz laiku no trim līdz sešiem mēnešiem.

GMI pabalstu ir tiesības saņemt ģimenes vai personas, kurām noteikta atbilstība trūcīgas ģimenes (personas) statusam un kuru ienākumi, neskaitot pašvaldības sociālās palīdzības pabalstu, ir zemāki par Ministru kabineta noteikto garantēto minimālo ienākumu līmeni, un kuras pilda līdzdarbības pienākumus.

Valsts noteiktais garantētais minimālais ienākumu līmenis no 2013. gada 1. janvāra ir 35 lati mēnesī. Tās trūcīgās ģimenes un personas, kurām šis statuss noteikts aizvadītajā gadā, turpinās saņemt pabalstu iepriekšējā apmērā līdz statusa termiņa beigām.

Pievieno komentāru

Liepājā