Liepājā šogad pārsteigs, iespējams, Baltijā lielākais Ziemassvētku dekors 6

Šobrīd Liepājā notiek pilsētas rotājumu un apgaismojuma elementu uzstādīšana. Rožu laukumā top Adventes vainags, tiltiņš un virs tā gaismas kaskāde. Jau uzslieta un tiek dekorēta lielā egle - tā tiks iedegta šīs nedēļas beigās. 

Sakarā ar COVID-19 ierobežojumiem tradicionālais svinīgais pasākums centrā nenotiks, toties visu decembri un janvāri Liepāja būs izgaismota koši un bagātīgi, portālu "Rekurzeme" informē Liepājas pilsētas Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

“Šogad rotājumi būs ne mazāk skaisti, kā pērn un pat "par kripatu krāšņāki" - būs papildinājumi un jauni akcenti. Liepājnieku un ciemiņu priekam turpinām vienotu stāstu, kura motīvs ir sārtās gaismas bumbas no eglīšu rotājumu sērijas un lukturīši, taču tie skaita un izvietojuma ziņā būs daudz vairāk un plašāk izmantoti nekā pērn,” pastāsta Būvvaldes māksliniece Agita Ansule.

Lielā egle kopumā izskatīsies tāpat kā pirms gada - galotni apsegs koši sarkana rūķa cepure un zaros no apakšas līdz augšai spīguļos krāsaini svētku bumbuļi, taču šo spožumu skaits būs palielinājies.

Augstskolas priekšā ikvienu pārsteigs, šķiet, visā Latvijā vai pat Baltijas valstīs lielākais dekors- mirdzošs gaisa balons ar atsperīgu, kustīgu grozu, kurā ierāpties bērniem, lai izspēlētos iedomātā pārlidojumā virs pilsētas un pasaules. Tieši no šī gaisa balona virs Lielās ielas visā tās garumā būs “izkaisītas” citas egļu bumbas.

Pie Liepājas Latviešu biedrības nama mazos atkal aicinās rotaļāties tradicionālais slidkalniņš, taču tas būs veidots nevis pulksteņa formā, kā iepriekš, bet kā liela gaismas bumba.

Savukārt uz Tramvaja tilta ierīkotās gaismas šogad aizstiepsies līdz pat Rīgas un Raiņa ielas krustojumam.

Skvērā pie koncertzāles “Lielais dzintars” ar gaismas virtenēm būs apņemtas tur augošās egles.

“Gadu no gada mērķtiecīgi esam virzījušies uz mērķi, lai rotāts būtu ne tikai centrs, bet, iespēju robežās, arī mikrorajoni,” uzsver A. Ansule. Kopumā svētku rotājumi būšot izvietoti vairāk nekā 20 vietās.

Izgaismoti lukturīšu namiņi būs Jaunliepājā, Annas tirgus laukumā, kur, protams, sliesies arī īsta, no meža atvesta egle, līdzīgi kā Ģenerāļa Baloža ielā Karostā.

Uliha ielā, M. Ķempes un Grīzupes ielā izdekorēti būs vairāku ēku brandmūri, jaunu izskatu tumšajā laikā iegūs arī M. Ķempes un Ziemeļu iela visā garumā, savukārt uz Jaunā tilta margām būs nolaidušies ēņģelīši.

Enģelīši stabulēs un vakara stundās mirdzēs arī virs Kalpaka tilta laidumiem.

Protams, atkal cauri visai pilsētai kursēs eglīšu rotājumu izgaismotais Ziemassvētku tramvajs.

Grobiņas šosejas un dzelzceļa krustojumā garāmbraucējus sagaidīs un pavadīs balti mirdzoša lidmašīna, kas iepriekšējos gados atradās un bērnus iepriecināja centrā, pie universitātes.

Iepirkuma rezultātā par rotājumu uzstādīšanu, uzturēsanu un novākšanu  gādā SIA “First service”; par tramvaju - SIA “Reklāmas apgāds”.

Ziemasvētku un Gadumijas rotājumu  un tramvaja nodrošināšanas budžets šogad ir  - 158 000 eiro ieskaitot PVN. Šajā summā ietverta materiālu iegāde, jaunu objektu izgatavošana, esošo objektu atjaunošana, izvietošana, uzraudzīšana un bojājumu labošana divu mēnešu garumā un demontāža.

Galvenās Liepājas pilsētas egles augstums ir 12 metri, platums apakšā - 10 metri. Egle veidota uz metāla karkasa - no aptuveni 700 mazām eglītēm, kas iegādātas stādaudzētavā. Lielās egles Annas tirgus laukumā un Karostā - augstums līdz 10 metriem.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Skolnieciņš no svētbirzs

Mana mīļā latvju tauta, saglabāsim cerību savās sirsniņās. Saglabāsim staltu stāju. Nebīsimies kovid-19 (covid-19) sērgas, pārvarēsim šo smagnējo laiku ar drosmi un godu. Nebūsim pārgalvīgi, būsim apzinīgi! Ievērosim visu valdības uzliktos ierobežojumus ārkārtas stāvokļa laikā. Dzīvosim saticīgi. Atbalstīsim trūcīgās un maznodrošinātās personas, kurām krīzes laikā klājas smagi. Nekašķēsimies, dzīvosim draudzīgi. Būsim iecietīgi un saprotoši cits pret citu. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi pasargā visus Latvijas iedzīvotājus no kovid-19 sērgas. Iedegsim savā viensētā ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Ziedosim sauju graudu ugunskurā par godu Latvju Dieviem. Kvēpināsim kadiķu zariņus un vērmeļu buntes, lai atgaiņātu visādus mošķus un nelaimes. Ticēsim Latvju Dieviem un savu senču varenībai. Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Svētīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #MežaMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #saticība #mīlestība #miers #sentēvi #svētbirzs #pagāni #Skolnieciņš

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.27 20:52

māte

Esmu skeptiķe,ka Vēju pilsētā tādu tiešām vajag. Vētras būs un balons var apgāzties ,tur arī elekrtība pieslēgta,nezinu nezinu. Kādu košumu pilsētai vajag,bet vai tiešam tādu????:

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.28 12:18

158 tūkstoši ????

njā laikā ,kad citi liepājnieki nespēj bērnus pabarot.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.28 12:20

Grūtdieņu problēma

to 158 tūkstoši ????=====Nu ko nāc ar savu ideju! Nākošajā gadā nepriecāsimies par skaistām rotām pilsētai, bet sataisīsim laukumā pretim institūtam vietu ziedojumiem! Savedīsim sanesīsim ko nu kurš varam. Kādu auzu pārslu paku, kādu konservu kārbu,sviesta paciņu, maizes doniņu,kartupeļu maisu,burkānus bietes un sakrausim tikpat.augstu kaudzi ,cik balons ! Tu būsi apmierināts! Un kurš no tā iegūs? Vai tie par kuriem tu raudi to novērtēs un vai visiem tas būs vajadzīgs? Ja arī balonu neliks un naudu izdalīs tiem ko tu saic par trūkumcietējiem,liela daļa tūlīt aizies no priekiem uz točku vai pēc lielā alus un mums nebūs dekoru,bet viņiem būs svētki !

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.29 13:35

Ak vai vai vai

(mātei)==== Nu jā,visas briesmas kādas vien pastāv, tu pareģo mums svētkos- vēji pūtīs,baloni kritīs, ... un kas vēl.būs ar to elektrību..
?Nomierinies ! Laid galvā gaišas domas,nāk svētki māt!!! Un nav jau tās gudrības tikai tik vien, cik jūs mātēnas brēkājat, tur ir vīri ,kas zin un saprot tās lietas un gam balonu uzriktēs, gan vēju savaldīs! Bet tu māt gan tur labàk neej,sajauksi sev un.citiem garastāvokli, sēdi mājā pie svecītes, ēd piparkūkas un neaizmirsti uzlikt masku !

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.29 16:00

skats no malas

Paldies komentētājiem (Ak vai vai vai) un (Grūtdieņu problēma) pilnīgi atbalstu.Lai vairojas svētku noskaņa ar skaistajām dekorācijām.Bet brēcošajām mātēm un tūkstošu skaitītājiem ,pateikšu priekšā, lai bērnus pabarotu uz darbu jāiet un jāattmet smēķēšanu.

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.30 00:18

Liepājā