Liepāja simtgades salūtam tērēs 20 000 eiro

Liepājas pašvaldība Latvijas simtgades koncertšovam tērēs aptuveni 130 000 eiro, tostarp 20 000 eiro - salūtam, ceturtdien intervijā "Rietumu Radio" pastāstīja Liepājas Pilsētas kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns.

Lazdāns izteicās, ka Rīgas piemērs, atvēlot simtgades uguņošanai 235 000 eiro, ir iespaidīgs, "taču mums prātā nav nācis, ka tam varētu tērēt tādu naudu". Tomēr arī Liepājas pašvaldība ir palielinājusi uguņošanas izmaksas un tērēs vairāk kā citus gadus, vēsta LETA.

Lazdāns stāstīja, ka simtgades salūta realizācija ir pietiekami komplekss process un jāspēj garantēt svētku nozīmīgumam atbilstoša to atzīmēšana. Pēc viņa paustā, lai rezultāts būtu kvalitatīvs, ieguldīts ļoti nopietns pasākuma režisoru, mūzikas autoru un uguņošanas tehnisko nodrošinātāju kopdarbs.

Ierēdnis solīja, ka simtgades koncertprogramma un šovs Liepājā būšot vērienīgākais, kādu pilsēta piedzīvojusi. Svētku koncerta noformējums simbolizēs trīs dabas elementu vienotību, īpašiem scenogrāfiskiem elementiem savienojoties ar skatuvi un koncertzāles "Lielais dzintars" terasi. Dekorētā koncertzāles fasāde simbolizēs gaisu, skatuve - zemi, savukārt uz 20 metrus garas platformas izvietotais "ūdens ekrāns" simbolizēs ūdeni.

Vērienīgā koncerta organizēšanai 2018.gada pilsētas budžetā atvēlēti 150 000 eiro. Lazdāns pauda, ka summa sastāv no vairākām pozīcijām, tostarp apjomīgākās esot tehniskā nodrošinājuma, programmas veidotāju, mākslinieku honorāra un citas izmaksas. Visa atvēlētā summa iztērēta netikšot un ap 20 000 eiro tikšot ietaupīti.

Svētku koncerta viesmākslinieki būs Liepājas teātra aktrise Agnese Jēkabsone, Aija Vītoliņa, Andris Ērglis, Atis Ieviņš, Dināra Rudāne, Jānis Apeinis, Kristīne Zaharova, Mārtiņš Ruskis un instrumentālā grupa "Pulsa efekts". Muzikālais vadītājs 18.novembra koncertam ir Jānis Strazds.

Pievieno komentāru

Liepājā