Liepājā sarukušas "simtlatnieku" nodarbināšanas iespējas

Šogad Liepājā strādās mazāks skaits tā dēvēto "simtlatnieku" - algoto pagaidu sabiedrisko darba vietu programmas laikā Liepājā šogad bezdarbniekiem nodrošinās 79 darba vietas. Tas ir daudz mazāk nekā iepriekš, jo līdz šim programmu finansēja no Eiropas Savienības (ES) Sociālā fonda. Lai saglabātu šo iespēju bezdarbniekiem, šogad  programmai līdzekļi atvēlēti no valsts budžeta, vēsta Latvijas Radio.

Algoto pagaidu sabiedrisko darba vietu programmu Liepājā īsteno Liepājas pašvaldības aģentūra „Nodarbinātības projekti”. Tās vadītājs Zigmunds Cīrulis skaidro, ka programma Liepājā ir atjaunota un no 2. februāra līdz šī gada beigām ar darbu varēs nodrošināt 79 bezdarbniekus. Šogad iespējas ir krietni sarukušas, nerunājot par ziedu laikiem, kad nodarbināti tika ap tūkstoti.

„Mūsu vēlme bija šogad vienlaikus nodarbināt ap 400 cilvēku, turklāt mums bija vairāki sadarbības partneri – izglītības iestādes, Kapsētu pārvalde, sešas labdarības virtuves un citas," saka aģentūras vadītājs.

Sadarbību ar citām iestādēm aģentūra „Nodarbinātības projekti”  vairs nevarēs turpināt, jo cilvēku skaits ir nepietiekams, uzsver Cīrulis: „Šie 79 cilvēki spēj apkalpot mūsu pārziņā esošos 200 pilsētas objektus 300 ha platībā – tās ir parku zonas, maģistrālo ielu trotuāri, pilsētas mežu un bezsaimnieku teritoriju uzkopšana. Ticiet man, tas nav maz. Vairākas reizes jāpļauj zāle, bet ziemā ir citi darbi.”

Agnese un Regīna gaidījušas iespēju, kad atkal varēs strādāt algoto pagaidu sabiedrisko darbu  programmā, kuras ietvaros viņas katra saņem atalgojumu 142 eiro mēnesī un varēs strādāt četrus mēnešus.

"Man vīrs ir invalīds. Dzīvojam uz vienu aldziņu dzīvojam. Labi, ka tagad tas projekts uz četriem mēnešiem," priecīga ir Regīna. Arī Agnese ar vīru ir  pirmspensijas vecumā: :Man arī vīrs nestrādā. Mēģinām kārtot trūcīgās ģimenes statusu. Grūti dabūt valsts darbu, meklējam, bet tur, kur saka, pagaidiet, tad jau skaidrs, ka nebūs.”

Salīdzinot ar iepriekšējā gada nogali, Liepājā bezdarba līmenis ir pieaudzis par 0,5%, tagad sasniedzot 13%. Liepājas pašvaldības aģentūras „Nodarbinātības projekti” vadītājs Zigmunds Cīrulis secinājis, ka kopumā situācija ar bezdarbniekiem nav iepriecinoša. Pagājušā gadā vien, parasti gan pēc algas dienas, darbu neattaisnoti kavējuši 92 cilvēki : „Diemžēl ir cilvēki, kuriem jau ir profesija bezdarbnieks. Viņš piespiedu kārtā nāk pie mums aģentūrā strādāt, lai tikai viņš nezaudētu bezdarbnieka statusu. Ir izfiltrējušies šo gadu laikā cilvēki, kuri strādā tikai šos algotos pagaidu darbus un pat necenšas meklēt pastāvīgu darbu.”

Tajā pašā laikā ir cilvēki, kuri, strādājot algotos pagaidu darbus, atraduši pastāvīgu darbu un pārtraukuši līdzdalību programmā. Pagājušā gadā Liepājā tādi bijuši 18 bezdarbnieki.

Pašlaik rindā Liepājā ir  aptuveni 500 cilvēku, kuri izteikuši vēlmi strādāt algoto pagaidu darbu.

www.lsm.lv

Pievieno komentāru

Liepājā