Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājā samazinās rinda uz vietu bērnudārzā

Tuvāko divu gadu laikā akūtu rindu uz vietu bērnudārzā Liepājā vairs nebūs vispār, sola Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova. Par to pirmdien, 12. janvārī, raksta "Kursas Laiks".

“Situācija šobrīd ir tāda, ka pastāv divas rindas – formālā un neformālā rinda. Formālā rinda ir tāda, kurā ir, piemēram, nedēļu veci bērni, pusgadu veci bērni, bet neformālajā rindā ir bērni ap četru vai piecu gadu vecumu, kam jāsāk iet bērnudārzā. Šobrīd šajā rindā gaida ap 200 Liepājas bērnu,” stāsta L. Molčanova.

 Liepājas Izglītības pārvalde strādā pie tā, lai rindas uz bērnudārziem nebūtu vispār. Uzlabojums kopš darba uzsākšanas ir vērā ņemams, sākumā gaidītājos bijis aptuveni 800 bērnu, šobrīd to ir četras reizes mazāk. L. Molčanova apgalvo: Izglītības pārvaldes plānos paredzēts, ka tuvāko divu gadu laikā rindu vairs nebūs. Tieši tāpēc tiek rekonstruēti un paplašināti Liepājas bērnudārzi un sakopta to apkārtne.

Kamēr pirmsskolas izglītības iestāžu nav pietiekamā skaitā, ir vecāki, kuri savas atvases ved uz bērnudārziem Liepājas apkaimes novados. To apstiprina Nīcas bērnudārza “Spārīte” vadītāja Daira Eglīte. Uz “Spārīti” dodas bērni arī no citām pilsētām, ne tikai no Nīcas un apkārtējās teritorijas. Piemēram, šobrīd ir pieci audzēkņi no Liepājas un divi no Dunikas.

Plašāk "Kursas Laikā"!

Pievieno komentāru

Liepājā