Liepājā sāksies Eiropas mobilitātes nedēļa

Trešdien, 16. septembrī, plkst. 17.00 “Kurzemes skvērā” pie T/N “Kurzeme” notiks “Eiropas mobilitātes nedēļa 2015” atklāšanas pasākums. Ikviens aicināts piedalīties dažādās jautrās viktorīnās un stafetēs, kā arī būs iespēja ar īpašu “veloblenderi” uzmīt veselīgu kokteili. Bērnus pasākumā gaidīs Runcis Rūdis un Bebrs Bruno, lai kopīgi pārrunātu satiksmes drošības jautājumus un darbotos radošajās darbnīcās, informē pašvaldībā.

“Aicinu ikvienu liepājnieku piedalīties mobilitātes nedēļas pasākumos, kas šogad būs vēl plašāki, interesantāki un daudzveidīgāki. Mobilitātes nedēļas ietvaros visiem, no mazākajiem liepājniekiem līdz vecāka gadagājuma cilvēkiem, būs iespēja interesantos pasākumos un atrakcijās uzzināt vairāk par veselīgu un videi draudzīgu pārvietošanos, kas var uzlabot ne paša cilvēka dzīves kvalitāti, bet arī kopīgo pilsētas vidi,” norāda Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova.

Savukārt sestdien, 19. septembrī, notiks ikgadējais tautas velobrauciens “Diena bez auto”, kurā aicināts piedalīties ikviens velobraucējs, lai vienotos kopīgā braucienā pa pilsētas ielām, popularizējot velosipēdu kā ikdienas pārvietošanās līdzekli.

Plkst. 11.00 pie Liepājas domes sāksies reģistrācija uz velobraucienu “Diena bez auto”.
Plkst. 12.00 Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš dos startu velobraucienam.
Sākot no plkst. 13.00 – finišs atpūtas vietā “Beberliņi”, kur paredzētas dažādas veselīgas aktivitātes  un stafetes. Finiša vietā visus dalībniekus sagaidīs Runcis Rūdis un Bebrs Bruno.

Eiropas mobilitātes nedēļas noslēguma pasākums “Izvēlies. Maini. Kombinē.” norisināsies nākamajā nedēļā – otrdien, 22. septembrī, plkst. 17.00 pie T/C “Rietumu centrs”, Jaunajā ostmalā 3/5. Visiem pasākuma dalībniekiem būs iespēja izmēģināt dažādus braucamrīkus, apskatīt Valsts policijas motociklus. Kā īpašs pārsteigums pasākumā ieradīsies Valsts policijas speciāli apmācīts suns, kurš klātesošajiem demonstrēs savas prasmes.

Jau tradicionāli mobilitātes nedēļas ietvaros tiks veikta arī velobraucēju skaitīšana. Laika posmā no 18. septembra līdz 20. septembrim Aldaru ielā pie Jaunliepājas poliklīnikas, Brīvības ielā pie Rietumu centra, Jūrmalas parkā pie Jūrmalas ielas un Kūrmājas prospektā pie Liepājas himnas tēla “laivinieks” tiks skaitīti velobraucēji. Skaitīšana notiks sekojošos laika posmos: 7.30–8.30,
13.00–14.00 un 17.00–18.00.

Eiropas mobilitātes nedēļas pasākumus organizē Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalība daļa. Papildu informācijai zvanīt pa tālruni: 63404747.

Eiropas mobilitātes nedēļa tiek organizēta, lai popularizētu ilgtspējīgu mobilitāti, demonstrējot, cik daudz pozitīvu aspektu ir alternatīvajiem transporta līdzekļiem, kā arī mudinot iedzīvotājus izvēlēties alternatīvus transporta līdzekļus ikdienā.

Eiropas Mobilitātes nedēļa tiek atzīmēta kopš 2002. gada.

Pievieno komentāru

Liepājā